Zenit bekor qilingan gol bo‘yicha izoh kutmoqda
Rossiya chempionatining birinchi turida “Zenit” o‘z maydonida “Rostov” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning oxirlariga yaqin piterlik futbolchilar uchinchi golni urishdi, biroq VAR ko‘rib chiqishidan so‘ng bu gol hisobga olinmadi. Ushbu holat bo‘yicha “Zenit” klubining boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev izoh berdi.
U aytishicha, bu murakkab vaziyat bo‘lib, faqat pas bilan bog‘liq emas, balki “Rostov” darvozaboni ishtirokidagi boshqa holat ham bor. Mutaxassislar bu masalani aniq tushuntirishlari kerak.
Endi “Zenit” Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yiniga tayyorgarlik ko‘radi. Jamoa mehmon sifatida “Rubin”ga qarshi maydonga tushadi.
O‘yin 27 iyul, yakshanba kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi. Musobaqa Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi.
Futbol muxlislari uchun qiziqarli va muhim o‘yin bo‘lishi kutilmoqda. “Zenit” jamoasi keyingi bahslarda ham o‘z kuchini namoyish etishga intiladi.

Зенит ожидает комментарий по отмененному голу
В первом туре чемпионата России "Зенит" на своем поле одержал победу над командой "Ростов" со счетом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ближе к концу матча питерские футболисты забили третий гол, однако после просмотра VAR этот гол не был засчитан. По этому поводу прокомментировал председатель правления клуба "Зенит" Александр Медведев.
Он отметил, что это сложная ситуация, которая связана не только с передачей, но и с другим эпизодом с участием вратаря "Ростова". Специалисты должны четко объяснить этот вопрос.
Теперь "Зенит" готовится к следующему матчу чемпионата России. Команда выйдет на поле в качестве гостей против "Рубина".
Игра состоится 27 июля, в воскресенье, в городе Казань. Соревнование начнется в 20:00 по московскому времени.
Ожидается, что это будет интересная и важная игра для футбольных болельщиков. Команда "Зенит" также стремится продемонстрировать свои силы в следующих матчах.