Movsesyan Muhinning ijara qarorini to‘g‘ri deb baholadi
Sobiq poytaxt CSKA jamoasining sport direktori va Armaniston terma jamoasi sobiq o‘yinchisi Andrey Movsesyan “qizil-ko‘k” jamoasining o‘yinchisi Maksim Muhinning ijaraga berilishi haqidagi qarorni ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu qaror mutlaqo to‘g‘ri qadamdir. Muhin kabi o‘yinchilar og‘ir jarohatdan keyin tiklanish jarayonidan o‘tadi va aynan shunday vaziyatda Maksim ham, CSKA ham to‘g‘ri yo‘l tutgan.
Muhin faoliyatini Rossiya Premyer Ligasi yangi ishtirokchisi “Sochi” klubida davom ettiradi. Tez orada tibbiy ko‘rikdan o‘tishi va shartnoma imzolanishi kutilmoqda.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli Tol’yatti shahrida tug‘ilgan futbolchi faqat bitta o‘yinda maydonga tushib, Rossiya Kubogi doirasidagi Fonbet musobaqasida 5 daqiqa o‘ynadi. Bu holat uning jamoada cheklangan imkoniyatlarga ega ekanligini ko‘rsatadi.
Ijaraga berilish esa unga ko‘proq o‘yin amaliyoti va rivojlanish uchun imkon yaratadi. Shunday qilib, bu qaror futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqish uchun muhimdir.

Мовсесян Мухин оценил решение о аренде как правильное
Бывший спортивный директор команды ЦСКА и бывший игрок сборной Армении Андрей Мовсесян положительно оценил решение о сдаче в аренду игрока "красно-синих" Максима Мухина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это решение является абсолютно правильным шагом. Игроки, такие как Мухин, проходят процесс восстановления после тяжелой травмы, и именно в такой ситуации Максим и ЦСКА поступили правильно.
Мухин продолжит свою карьеру в клубе "Сочи", новом участнике Российской Премьер-Лиги. Ожидается, что он скоро пройдет медицинское обследование и подпишет контракт.
В прошлом сезоне 23-летний футболист, родившийся в Тольятти, вышел на поле только в одном матче и сыграл 5 минут в рамках Кубка России в турнире Фонбет. Эта ситуация показывает, что у него были ограниченные возможности в команде.
Сдача в аренду создаст для него больше возможностей для игровой практики и развития. Таким образом, это решение является важным для вывода карьеры игрока на новый уровень.