Pari NN sobiq Ximki legioneri bilan kuchayadi
Nijegorodning Pari NN futbol jamoasi sobiq Podmoskovye Ximki legioneri Edgardo Farinyani tarkibiga qo‘shadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa sport direktori Aleksandr Udaltsovning aytishicha, hozirda Farinyay bilan muzokaralar olib borilmoqda. Futbolchi yaqinda Nijniy Novgorodga kelganligi sababli tibbiy ko‘rikdan o‘tgan emas, ammo u bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi.
2025 yil yozida Ximki klubi faoliyatini to‘xtatdi. May oyida jamoa Rossiya Premer-Ligasida 12-o‘rinni egallagan, biroq moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelgandi.
Yangi mavsumning birinchi turida Pari NN amaldagi mamlakat chempioni Krasnodarga katta hisobda mag‘lub bo‘ldi. Jamoa yangi mavsumda o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda va Farinyani qo‘shilishi bilan kuchayishni maqsad qilgan.

Пари NN усиливается бывшим легионером Химок
Футбольная команда Пари NN из Нижнего Новгорода подписывает бывшего легионера подмосковных Химок Эдгардо Фаринью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам спортивного директора команды Александра Удальцова, в настоящее время ведутся переговоры с Фариньей. Поскольку футболист недавно приехал в Нижний Новгород, он еще не прошел медицинское обследование, но близок к подписанию контракта.
Летом 2025 года клуб Химки приостановил свою деятельность. В мае команда заняла 12-е место в Российской Премьер-Лиге, однако столкнулась с финансовыми трудностями.
В первом туре нового сезона Пари NN потерпел крупное поражение от действующего чемпиона страны Краснодара. Команда стремится улучшить свою игру в новом сезоне и нацелена на усиление с приходом Фариньи.