Spartak hakam qarorlaridagi beshta holatni so‘radi
Moskva «Spartak» jamoasi Premyer-liganing birinchi turida «Dinamo» (Mahachkala) jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yinda hakam Vasiliy Kazartsevning qarorlariga nisbatan shikoyat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda «Spartak» 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Endilikda Moskva klubi Rossiya futbol ittifoqining ekspert-hakamlilik komissiyasiga murojaat yo‘lladi.
«Spartak» jamoasi ushbu o‘yinda beshta muhim holat bo‘yicha hakam qarorini qayta ko‘rib chiqishni so‘radi. Jumladan, Umyarovga qarshi to‘pni qo‘llash holatida penalti belgilanmaganligi (7-daqiqa), «Dinamo» futbolchisining qo‘l bilan o‘ynashi uchun penalti belgilanmaganligi (25-daqiqa), Azzi ikkinchi sariq kartochka olmagani (44-daqiqa), Litvinovning to‘pini hisobga olmaslik (45+ daqiqa), shuningdek, Markinjosning orqadan itarilishi sababli penalti belgilanmaganligi (51-daqiqa) masalalari ko‘rib chiqilishi talab qilindi.
Keyingi, ikkinchi turda «Spartak» o‘z maydonida «Baltika» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin Premyer-liga jadvalidagi o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega.

Спартак спросил о пяти случаях в решениях судей
Москва «Спартак» пожаловался на решения судьи Василия Казартцева в матче против команды «Динамо» (Махачкала) в первом туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче «Спартак» одержал победу со счетом 1:0. Теперь московский клуб обратился в экспертно-судейскую комиссию Российского футбольного союза.
Команда «Спартак» запросила пересмотр решений судьи по пяти важным моментам в этом матче. В частности, не был назначен пенальти за игру рукой против Умярова (7-я минута), не был назначен пенальти за игру рукой игроком «Динамо» (25-я минута), Аззи не получил вторую желтую карточку (44-я минута), гол Литвинова не был засчитан (45+ минута), а также не был назначен пенальти за толчок Маркиньоса сзади (51-я минута).
В следующем, втором туре «Спартак» примет команду «Балтика» на своем поле. Этот матч имеет важное значение для укрепления своего положения в таблице Премьер-лиги.