Tashuev Spartakning o‘yin uslubidan hayratda qoldi
O‘zbekistonlik murabbiy Sergey Tashuev, o‘tgan mavsum Grozniy shahridagi "Ahmat" jamoasida faoliyat yuritgan, Moskva "Spartak" va Maxachqala "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan ushbu uchrashuv "qizil-oq" jamoaning 1:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. 53-daqiqadan boshlab mezbonlar ko‘pchilikda o‘ynashdi.
Tashuevning ta’kidlashicha, Maxachqala jamoasidan bir futbolchi maydon tashqarisiga haydalgach, "Spartak" hujumga o‘tishni to‘xtatgan. U bu holatni o‘ta hayratlanarli deb baholadi va sobiq murabbiylar Starostin hamda Beskov bunday vaziyatda g‘azablanishlarini aytdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng "Spartak" rahbariyati hakam Vasiliy Kazartsevning faoliyatiga nisbatan shikoyat bilan chiqdi. Bu hodisa jamoa ichida va muxlislar orasida turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘ldi.
Umuman olganda, o‘yin qiziqarli va keskin kechdi, biroq hakamlik qarorlari bahs-munozaralarga sabab bo‘ldi.

Ташуев был поражен игровым стилем Спартака
Узбекистанский тренер Сергей Ташуев, который в прошлом сезоне работал в грозненском клубе "Ахмат", поделился своими впечатлениями от матча между московским "Спартаком" и махачкалинским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч, состоявшийся в рамках первого тура чемпионата России, завершился победой "красно-белых" со счётом 1:0. С 53-й минуты хозяева играли в большинстве.
По словам Ташуева, после удаления одного из футболистов махачкалинской команды "Спартак" прекратил переход в атаку. Он оценил эту ситуацию как крайне удивительную и отметил, что бывшие тренеры Старостин и Бесков в такой ситуации бы рассердились.
После этого матча руководство "Спартака" подало жалобу на действия судьи Василия Казарцева. Этот инцидент вызвал различные мнения внутри команды и среди болельщиков.