Moskva CSKA va sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Igor Akinfeevning futbolchilik faoliyatini yakunlash uchun hali erta ekanligiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Akinfeev o‘zini maydonda a’lo darajada his qilmoqda va tajribali futbolchi sifatida jamoa himoyasini boshqarishda juda aqlli harakat qilmoqda. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, Akinfeev muxlislarni hali ko‘p yillar davomida o‘zining o‘yini bilan quvontira oladi.
Hozirda Akinfeev 39 yoshda bo‘lib, uning CSKA bilan shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi. Shu vaqtga kelib, u o‘zining 40 yoshga to‘lishini nishonlaydi.
So‘nggi o‘yinda CSKA Orenburg jamoasi bilan durang o‘ynadi va yangi mavsumdagi ikki rasmiy uchrashuvda Akinfeev darvozasini birorta ham gol o‘tkazib yubormadi. Bu uning ishonchli darvozabon ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi.
Shunday qilib, Akinfeevning faoliyatini davom ettirishga hali imkon va kuchi yetadi. Muxlislar ham uni kelajakda ham maydonda ko‘rishni istashadi.

Пономарёв призвал Акинфеева продолжить карьеру
Бывший футболист московского ЦСКА и сборной СССР Владимир Пономарёв уверен, что ещё рано завершать карьеру Игорю Акинфееву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Акинфеев чувствует себя на поле на высшем уровне и очень умело управляет защитой команды как опытный футболист. По словам Пономарёва, Акинфеев сможет радовать болельщиков своей игрой ещё много лет.
В настоящее время Акинфееву 39 лет, и его контракт с ЦСКА действует до лета 2026 года. К этому времени он отметит своё 40-летие.
В последнем матче ЦСКА сыграл вничью с командой Оренбург, и в двух официальных встречах нового сезона Акинфеев не пропустил ни одного гола. Это ещё раз подтверждает его статус надёжного вратаря.
Таким образом, у Акинфеева ещё есть возможность и силы продолжать карьеру. Болельщики также хотят видеть его на поле в будущем.