Natan Gassama Zenitga o‘tishni orzu qiladi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi himoyachisi Natan Gassama o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U markaziy himoyachi sifatida o‘ynaydi va "Zenit" klubida o‘ynashni xohlash-yo‘qligi haqida gapirdi. "Agar menga yiliga 3 million maosh bilan "Zenit"ga o‘tish taklif qilinsa, men bu shartnomani tezroq imzolashga harakat qilarmidim?
Bunday o‘tishni tasavvur qila olaman", dedi futbolchi "Sovetskiy sport" nashriga bergan intervyusida. Shu bilan birga, 24 yoshli fransuz futbolchisi hozirgi "Baltika"dagi holatidan mamnun ekanligini ta’kidladi.
"Nant" akademiyasida tarbiyalangan Gassama 2023 yilda Bolgariyaning "Slaviya" klubidan "Baltika"ga ko‘chib o‘tgan. Uning bozor qiymati taxminan 700 ming yevroga teng.
O‘tgan mavsumda u jamoa safida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta ogohlantirish olgan va 2 ta gol urgan. Gassama jamoasining himoyasida muhim rol o‘ynaydi va kelajakda ham o‘zini rivojlantirishga intilmoqda.

Натан Гассама мечтает о переходе в Зенит
Защитник калининградского "Балтики" Натан Гассама высказал свои мысли о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он играет на позиции центрального защитника и рассказал о том, хочет ли он играть в клубе "Зенит". "Если мне предложат перейти в "Зенит" за 3 миллиона в год, буду ли я стараться подписать контракт как можно скорее?
Я могу представить такой переход", - сказал футболист в интервью изданию "Советский спорт". При этом 24-летний французский футболист отметил, что доволен текущей ситуацией в "Балтике".
Воспитанник академии "Нанта" Гассама в 2023 году перешел в "Балтику" из болгарского клуба "Славия". Его рыночная стоимость составляет примерно 700 тысяч евро.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 29 матчах за команду, получил 3 предупреждения и забил 2 гола. Гассама играет важную роль в защите своей команды и стремится развиваться в будущем.