Mostovoy: Pari NN Krasnodarga qarshi teng o‘ynadi
Sobiq Moskva «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumining birinchi turida «Krasnodar» jamoasining «Pari NN» ustidan 3:0 hisobida qozonilgan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis o‘yinni tahlil qilib, Nijny Novgorod jamoasi «bika»lar bilan teng o‘ynaganini ta’kidladi, biroq «Krasnodar» o‘z imkoniyatlarini samarali ishlatgan. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, himoyachi Aleksandrov ham o‘z hisobiga gol yozdirgani o‘yinning natijasini belgilab berdi.
Agar «Pari NN» biror gol urishga muvaffaq bo‘lganida, hisob 1:2 bo‘lishi mumkin edi va g‘alaba uchun imkoniyatlari bor edi. Ushbu uchrashuv Qozon shahrida o‘tkazildi, chunki «Pari NN» stadionida avgust oyida «Rosatom» ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Shuning uchun jamoa o‘z maydonida o‘yin o‘tkaza olmadi. Bu holat yangi mavsumdagi muhim o‘yinlarga ta’sir ko‘rsatdi.

Mostovoy: Пари НН сыграла вничью с Краснодаром
Бывший футболист московского «Спартака» Александр Мостовой высказал мнение о победе команды «Пари НН» над «Краснодаром» со счетом 3:0 в первом туре нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист, анализируя игру, отметил, что команда Нижнего Новгорода сыграла вничью с «быками», однако «Краснодар» эффективно использовал свои возможности. По словам Мостового, защитник Александров также забил гол, что определило исход матча.
Если бы «Пари НН» удалось забить хотя бы один гол, счет мог бы быть 1:2, и у них были бы шансы на победу. Эта встреча прошла в Казани, так как в августе на стадионе «Пари НН» пройдет выставка «Росатом».
Поэтому команда не смогла провести игру на своем поле. Эта ситуация оказала влияние на важные матчи нового сезона.
В целом команда «Краснодар» продемонстрировала свою силу и одержала уверенную победу над соперником.