Moskva “Spartak” jamoasining tajribali sobiq o‘yinchisi Valeriy Gladilin Makhachkala “Dinamo” jamoasi himoyachisi Valentin Paltsevning “qizil-oq” jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Paltsevni yulduz deb atash mumkin emas, ammo “Spartak” himoya chizig‘ini kuchaytirishi zarur. Bu o‘yinchi ikkinchi Babich emas, lekin u Rossiya chempionatida, ayniqsa “Spartak”ga qarshi o‘yinlarda o‘zini namoyon qilgan.
Paltsev allaqachon ikki mavsumdan beri Makhachkala “Dinamo”sida o‘ynamoqda. Shuningdek, Valeriy Karpin yosh himoyachini Rossiya milliy terma jamoasi tarkibiga bir necha bor taklif qilgan.
Umuman olganda, Paltsevning “Spartak”ga qo‘shilishi jamoaning himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashi mumkin. Bu o‘z navbatida jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi ehtimoldan xoli emas.

Gladilin: Пальцев пока не звезда, но полезен
Опытный бывший игрок московского "Спартака" Валерий Гладилин высказал мнение о возможном переходе защитника Валентина Пальцева из махачкалинского "Динамо" в "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока Пальцева нельзя назвать звездой, но "Спартаку" необходимо усилить защитную линию. Этот игрок не второй Бабич, но он проявил себя в чемпионате России, особенно в играх против "Спартака".
Пальцев уже два сезона играет в махачкалинском "Динамо". Также Валерий Карпин несколько раз приглашал молодого защитника в состав сборной России.
В целом, переход Пальцева в "Спартак" может еще больше укрепить защитную линию команды. Это, в свою очередь, не исключает положительного влияния на общие результаты команды.