Sobiq “Spartak” futbolchisi Vladimir Bystrov “qizil-oq” jamoasiga hakamlikka e’tibor bermaslikni va natijani o‘z oyinlari orqali ta’minlashni tavsiya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, birinchi turdagi Premyer-liga o‘yini doirasida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi bahsdan so‘ng “Spartak” futbolchilari hakam Vasiliy Kazartsevning qarorlariga nisbatan savollar paydo bo‘lgan. Bystrov “O, Vatan futboli!” dasturida shunday dedi: “Agar o‘yin 1:1 hisobida yakunlansa, yana hakam bizni “o‘ldirdi” degan shikoyatlar boshlanardi.
“Spartak” o‘z kuchi bilan, maydonda o‘z mehnati orqali barcha masalalarni hal qilishi kerak”. Bundan avval ma’lum bo‘lishicha, faqat “Spartak” Premyer-liga birinchi turidan keyin Rossiya Futbol Ittifoqining ekspert-hakamlar komissiyasiga murojaat qilgan.
Moskva klubi beshta hakamlik qarorini qayta ko‘rib chiqishni so‘ragan. Shuningdek, “Spartak” so‘nggi besh mavsum davomida hakamlardan eng ko‘p yordam olgan jamoa sifatida e’tirof etilgan.
Bu esa futbolchilar va mutasaddilar orasida turli munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Futbol maydonida barcha natijalar adolatli va ochiq bo‘lishi muhimdir.

Bystrov: Spartak не должен обращать внимание на судей
Бывший футболист "Спартака" Владимир Быстров рекомендовал "красно-белым" не обращать внимание на судейство и обеспечивать результат своими играми. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, после матча с махачкалинским "Динамо" в рамках первого тура Премьер-лиги у футболистов "Спартака" возникли вопросы к решениям судьи Василия Казарцева. Быстров в программе "О, Ватан футбол!" сказал: "Если игра закончится со счетом 1:1, начнутся жалобы, что судья нас 'убил'.
“Спартак” должен решать все вопросы своими силами, своим трудом на поле". Ранее стало известно, что только "Спартак" обратился в экспертно-судейскую комиссию Российского футбольного союза после первого тура Премьер-лиги.
Московский клуб запросил пересмотр пяти судейских решений. Также "Спартак" был признан командой, которая за последние пять сезонов чаще всего получала помощь от судей.
Это вызывает различные споры среди игроков и функционеров. Важно, чтобы все результаты на футбольном поле были справедливыми и открытыми.