Real Barellaning narxini qabul qilmayapti
Madridning «Real» jamoasi markaziy yarim himoyachi pozitsiyasini kuchaytirish maqsadida yangi futbolchi yollashni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror o'tgan yili Toni Kroos jamoani tark etganidan keyin yuzaga kelgan bo'shliqni to'ldirish uchun qabul qilindi. Matbuotda «Real» ko‘p marotaba turli yarim himoyachilar bilan bog‘lanayotgani haqida xabarlar tarqalmoqda.
Ularning orasida «Inter» jamoasining futbolchisi Nikolo Barella ham bor. Transfer News Live nashrining RM Confidencial manbasiga tayangan holda berishicha, «Real» Barellaga qiziqish bildirgan, biroq uning narxi — 60 million yevro — Madrid klubi uchun asosli emas deb hisoblanmoqda.
Hozirgi vaqtda Nikolo Barellaning «Inter» bilan shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha, ya’ni yana to‘rt mavsum davomida amal qiladi. Yarim himoyachi 2019 yil yozidan beri «neradzurri» jamoasida to‘p surmoqda.
Shunday qilib, klub futbolchini sotishda o‘z shartlarini qat’iy ushlab turibdi va narx masalasida kelishuvga kelish oson bo‘lmaydi.

Реальный Барелла не принимает цену
Мадридский клуб «Реал» планирует подписать нового футболиста с целью усиления позиции центрального полузащитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было принято для заполнения образовавшейся вакансии после ухода Тони Крооса из команды в прошлом году. В прессе неоднократно появлялись сообщения о том, что «Реал» связывается с различными полузащитниками.
Среди них есть и игрок клуба «Интер» Николо Барелла. По данным издания Transfer News Live, ссылаясь на источник RM Confidencial, «Реал» проявил интерес к Барелле, однако его цена — 60 миллионов евро — считается необоснованной для мадридского клуба.
В настоящее время контракт Николо Бареллы с «Интером» действует до середины 2029 года, то есть еще на четыре сезона. Полузащитник выступает за «неродзурри» с лета 2019 года.
Таким образом, клуб жестко придерживается своих условий при продаже футболиста, и достичь соглашения по вопросу цены будет непросто.