Spertsyan Ronalduni va jamoasini ogohlantirdi
Sentabr oyida Armaniston milliy jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatining saralash bosqichida o‘z ishtirokini boshlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi ikki o‘yinda Armaniston terma jamoasi Portugaliya va Irlandiya terma jamoalari bilan maydonga tushadi. Ikkala o‘yin ham Armanistonda, Yerevanda bo‘lib o‘tadi.
Yarim himoyachi Eduard Spertsyan raqiblarni ogohlantirib, arman futbolchilari maydonda hech qanday qo‘rqinch his qilmasligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Armaniston terma jamoasi Portugaliya va Irlandiya jamoalaridan qo‘rqmaydi va kelayotgan o‘yinlarda oxirigacha kurashadi.
Bu fikrni sport nashri “RB Sport” ham tasdiqlamoqda. Portugaliya terma jamoasida mashhur futbolchi Krishtianu Ronalduning ham o‘ynashi kutilmoqda.
40 yoshdagi hujumchi va uning jamoadoshlari Armaniston jamoasining favoritlardan qo‘rqmasligini hisobga olishlari kerak. Shunday qilib, saralash bosqichining dastlabki o‘yinlari Armaniston uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, milliy jamoa muxlislari o‘z futbolchilaridan kuchli va jasur o‘yinni kutishmoqda.

Сперцян предупредил Роналду и его команду
В сентябре национальная сборная Армении начнет свое участие в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых двух матчах сборная Армении встретится с командами Португалии и Ирландии. Оба матча пройдут в Армении, в Ереване.
Полузащитник Эдуард Спертсян предупредил соперников, что армянские футболисты не испытывают никакого страха на поле. По его словам, сборная Армении не боится команд Португалии и Ирландии и будет бороться до конца в предстоящих играх.
Эту мысль также подтверждает спортивное издание "RB Sport". Ожидается, что в сборной Португалии сыграет знаменитый футболист Криштиану Роналду.
40-летнему нападающему и его товарищам по команде следует учитывать, что сборная Армении не боится фаворитов. Таким образом, первые игры отборочного этапа имеют важное значение для Армении, и болельщики национальной команды ожидают от своих футболистов сильной и смелой игры.