Naumov: Zabolotniy Spartakga yordam bermaydi
U yozda erkin agent sifatida Moskva jamoasiga qo‘shilgan hujumchining ko‘p o‘yin amaliyotini olishi ehtimoli pastligini ta’kidladi. Naumovning fikricha, Zabolotniy asosiy tarkibda doimiy o‘rin olmaydi va ko‘proq zaxira o‘yinchisi sifatida maydonga tushadi.
Shu sababli uning jamoaga katta yordam berishi qiyin ko‘rinadi. Mutaxassis shuningdek, hujumchining maydonda asosiy vazifasi to‘pni yuqoridan berilayotgan uzatmalarda ushlab qolish ekanligini aytdi.
Oldinroq Zabolotniy Moskva yaqinidagi “Ximki” klubida o‘ynagan, ammo ushbu jamoa yozda faoliyatini to‘xtatgan. O‘tgan mavsumda 34 yoshli futbolchi 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Bundan tashqari, uning faoliyatida “Zenit” klubida ikki mavsum va CSKAda uch mavsum o‘ynashi ham bor. Umuman olganda, futbolchining tajribasi katta, biroq hozirgi jamoasida asosiy o‘rin olish uchun kurashishi kerakligi aniq.

Наумов: Заболотный Спартаку не поможет
Специалист в области футбола Николай Наумов оценил шансы нового футболиста клуба "Спартак" Антона Заболотного в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что вероятность того, что нападающий, который летом присоединился к московской команде в качестве свободного агента, получит много игрового времени, низка. По мнению Наумова, Заболотный не займет постоянное место в основном составе и чаще будет выходить на поле в качестве запасного игрока.
Поэтому ему будет сложно оказать значительную помощь команде. Специалист также отметил, что основная задача нападающего на поле заключается в том, чтобы удерживать мяч при передачах сверху.
Ранее Заболотный играл в клубе "Химки" под Москвой, однако эта команда прекратила свою деятельность летом. В прошлом сезоне 34-летний футболист выходил на поле в 31 матче, забил 6 голов и сделал 6 результативных передач.
Кроме того, в его карьере есть два сезона в клубе "Зенит" и три сезона в ЦСКА. В целом, опыт футболиста велик, однако очевидно, что ему нужно бороться за основное место в своей нынешней команде.