Wulverxempton jamoasining yarim himoyachisi Andre "Yuventus" klubining diqqat markazida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi haftalarda 24 yoshli futbolchiga nisbatan "Eski Sinyora"ning qiziqishi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Jurnalist Mirko di Natalening xabar berishicha, Turin klubi yaqinda yana "bo‘rilar" bilan yarim himoyachini sotib olish masalasini ko‘rib chiqdi.
Biroq, ingliz klubi o‘z pozitsiyasini o‘zgartirmagan va futbolchini faqat katta miqdordagi to‘lov evaziga sotishga tayyorligini bildirgan. Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, Andre ning qiymati 28 million yevro atrofida baholanmoqda.
O‘tgan yil yozida "Wulverxempton" braziliyalik futbolchini "Fluminense" klubidan 22 million yevroga sotib olgan edi. O‘tgan mavsumda Andre "bo‘rilar" safida 36 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib chiqmagan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelgusida qanday rivojlanishi haqida aniq ma’lumotlar hozircha mavjud emas.

Ювентус хочет купить полузащитника Уулверхэмптона
Полузащитник команды Вулверхэмптон Андре остается в центре внимания клуба "Ювентус". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние недели появились сообщения о заинтересованности "Старой Синьоры" к 24-летнему футболисту. Журналист Мирко ди Натале сообщает, что туринский клуб недавно снова рассматривал вопрос о покупке полузащитника у "волков".
Однако английский клуб не изменил свою позицию и заявил, что готов продать футболиста только за крупную сумму. По оценкам сайта Transfermarkt, стоимость Андре составляет около 28 миллионов евро.
Прошлым летом "Вулверхэмптон" купил бразильского футболиста у клуба "Флуминенсе" за 22 миллиона евро. В прошлом сезоне Андре провел 36 матчей за "волков", но не отличился ни голом, ни ассистом.
Пока нет точной информации о том, как будут развиваться переговоры между клубом и футболистом в будущем.