Lukas Perri Lidsga o‘tib, darvozabon kuchaydi
Braziliyalik darvozabon Lukas Perri yaqinda Angliyaga uchib borib, “Lids Yunayted” klubiga o‘tish jarayonini yakunlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda RMC Sport manbasi xabar bermoqda. Tomonlar kelishuv shartlarini to‘liq muhokama qilib, taxminan 15 million yevro miqdoridagi transfer summasida kelishib olishdi.
“Lids” Premyer ligaga qaytgach, jamoani faol ravishda kuchaytirmoqda. Oldinroq Sloveniya himoyachisi Yaka Biyol, sobiq CSKA futbolchisi, jamoaga qo‘shilgan edi.
Endi esa asosiy diqqat markazi himoyaning so‘nggi chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan. Lukas Perri 2024 yilda “Lion” klubiga o‘tgan va o‘tgan mavsumda Fransiya Ligasi 1da 33ta o‘yinda maydonga tushib, 44 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning Angliyaga ko‘chib o‘tishi bilan “Lids” darvozabon safini yanada mustahkamlashni maqsad qilgan.

Лукас Перри перешел в Лидс, вратарь усилился
Бразильский вратарь Лукас Перри недавно улетел в Англию, чтобы завершить процесс перехода в клуб «Лидс Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник RMC Sport. Стороны полностью обсудили условия соглашения и договорились о трансферной сумме в размере около 15 миллионов евро.
«Лидс», вернувшись в Премьер-лигу, активно усиливает команду. Ранее к команде присоединился защитник из Словении Яка Биол, бывший игрок ЦСКА.
Теперь основное внимание уделяется укреплению последней линии защиты. Лукас Перри перешел в клуб «Лион» в 2024 году и в прошлом сезоне провел 33 матча в Лиге 1 во Франции, пропустив 44 гола.