Tashuev: Ahmatdan keyin zaxira rejam bo‘lmadi
Sobiq «Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Tashuev o‘zining Grozniy klubidan yaqinda ketgani va kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U keyingi klub haqida o‘ylamaganini, zaxira variant bo‘lmaganini ta’kidladi. Hozirda televideniyada ko‘p ish borligi unga noodatiy bo‘lsa-da, qiziqarli ekanligini aytdi.
Tashuevning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyada hozir taklif olish deyarli imkonsiz, chunki futbol mavsumi endigina boshlanmoqda va odatda birinchi turlarda murabbiylar ishdan olinmaydi. So‘nggi yillarda u Voronejning «Fakel» jamoasida ham ishlagan va ular bilan oldingi mavsumda Rossiya Premer-Ligasida qolishga erishgan.
Murabbiy o‘z faoliyatini davom ettirish uchun imkoniyatlarni izlamoqda va yangi takliflarni kutmoqda. Uning tajribasi va bilimlari kelajakda ham sport sohasida foydali bo‘lishiga ishonch bildiradi.

Ташуев: После Ахмата у меня не было запасного плана
Бывший главный тренер «Ахмата» Сергей Ташуев высказал свое мнение о недавнем уходе из грозненского клуба и о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не думал о следующем клубе, запасного варианта не было. В настоящее время, хотя на телевидении много работы, это для него необычно, но он сказал, что это интересно.
По словам Ташуева, в России сейчас практически невозможно получить предложения, так как футбольный сезон только начинается, и обычно на первых турах тренеров не увольняют. В последние годы он также работал в воронежском «Факеле» и с ними в прошлом сезоне добился сохранения в Российской Премьер-Лиге.
Тренер ищет возможности продолжить свою карьеру и ждет новых предложений. Он уверен, что его опыт и знания будут полезны в спортивной сфере и в будущем.