Ponomaryov: Pinyaev CSKA darajasida emas
Vladimir Ponomaryov, sobiq SSSR terma jamoasi himoyachisi, «Lokomotiv» jamoasi yarim himoyachisi Sergey Pinyaevning Moskva CSKA klubiga o‘tmaslik qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, yosh futbolchi hozircha «armiya» jamoasining darajasiga yetmaydi va o‘z klubida qolishi to‘g‘ri bo‘lgan. Ponomaryov ta’kidlashicha, Pinyaevning bo‘yi 167 santimetr bo‘lgani uchun u faqat texnikaga tayanib, yuqori darajada raqobatlashishi qiyin bo‘ladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchida dribling bor, shuningdek, o‘ng oyog‘i bilan yaxshi zarba bera oladi, chunki uning pozitsiyasi chap qanotda joylashgan. Biroq, Ponomaryov Pinyaevni yuqori darajadagi futbolchi deb hisoblamaydi.
«Lokomotiv» uchun u mos keladi, lekin CSKA darajasini ko‘tara olmaydi, deb ta’kidlagan. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida CSKA Pinyaevni sotib olish variantini faollashtirishga tayyor ekani haqida ma’lumot tarqalgan, ammo futbolchi o‘zining o‘tishini rad etgan.

Пономарёв: Пиняев не уровня ЦСКА
Владимир Пономарёв, бывший защитник сборной СССР, прокомментировал решение полузащитника «Локомотива» Сергея Пиняева не переходить в московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, молодой футболист пока не дотягивает до уровня «армейцев» и ему было бы правильнее остаться в своем клубе. Пономарёв отметил, что из-за роста Пиняева в 167 сантиметров ему будет сложно конкурировать на высоком уровне, полагаясь только на технику.
По его словам, у футболиста есть дриблинг, а также он может хорошо бить правой ногой, так как его позиция расположена на левом фланге. Однако Пономарёв не считает Пиняева футболистом высокого уровня.
«Для «Локомотива» он подходит, но не сможет поднять уровень ЦСКА», - подчеркнул он. Ранее в СМИ появилась информация о том, что ЦСКА готов активировать вариант покупки Пиняева, однако футболист отказался от перехода.