«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy o‘z jamoasining kuchaytirilishiga muhtojligini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, futbolchilar murabbiy qurmoqchi bo‘lgan o‘yinni tizimiga mos ravishda tanlanishi zarur. U rahbariyat bilan suhbatda jamoani kuchaytirish zarurligi haqida gaplashganini aytdi.
Shpilevskiy so‘zlariga ko‘ra, u futbolchilarga odatlarini o‘zgartirishdan cho‘chimay, natija ko‘rsatishga intilishlarini talab qiladi. RPLning birinchi turida «Pari NN» jamoasi Rossiya chempioni «Krasnodar»ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Uchrashuv Qozon stadionida bo‘lib o‘tdi. Keyingi o‘yinda «Pari NN» samara shahrining «Qanotli Sovetlar» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin 25 iyul kuni Samarada bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi futbolga mos keladigan tarkibni shakllantirishga intilmoqda va murabbiy jamoani yaxshilash uchun doimiy ish olib bormoqda.

Шпилевский: Команде Пари НН нужно усиление
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский признал, что его команде необходимо усиление. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, футболисты должны быть выбраны в соответствии с системой игры, которую хочет построить тренер. Он сказал, что обсуждал с руководством необходимость усиления команды.
По словам Шпилевского, он требует от футболистов стремления показывать результат, не боясь менять свои привычки. В первом туре РПЛ команда «Пари НН» проиграла чемпиону России «Краснодару» со счетом 0:3.
Матч прошел на стадионе Казани. В следующем матче «Пари НН» выйдет на поле против команды «Крылья Советов» из Самары.
Эта игра состоится 25 июля в Самаре. Команда стремится сформировать состав, соответствующий новому футболу, и тренер постоянно работает над улучшением команды.