Bavariya Luis Dias uchun yangi taklif berdi
Bavariya jamoasi Liverpul klubi futbolchisi Luis Diasni sotib olish bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis nashri Sky xabariga ko‘ra, Germaniyaning Bundesliga gigantlari 28 yoshli kolumbiyalik futbolchi uchun yangi taklif tayyorlagan. Hozircha Bavariya Liverpulga qancha mablag‘ taklif qilgani aniq ma’lum emas, biroq bu summa 67,5 million yevrodan yuqori bo‘lishi mumkin.
Oldinroq Mersisayd klubi Munxen taklifini rad etgan edi. Luis Dias esa Bavariyaga o‘tishni xohlaydi va bu imkoniyat real bo‘lsa, yangi jamoasiga qo‘shilishga tayyor.
Hozir futbolchi klub o‘rtasidagi kelishuvni sabr bilan kutmoqda. Bavariya va Liverpul jamoalari o‘rtasidagi muzokaralar yaqin kunlarda davom etishi kutilmoqda.
Futbolchining kelajagi bo‘yicha qaror klublar o‘rtasidagi bitimga bog‘liq bo‘ladi. Luis Diasning Bavariyaga o‘tishi Germaniya futboli uchun muhim voqea bo‘lishi mumkin.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli yakunlanishi uchun har ikki tomon ham o‘zaro manfaatlarni hisobga olmoqda.

Бавария предложила новое предложение Луису Диасу
Команда Бавария продолжает переговоры о покупке футболиста Ливерпуля Луиса Диаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации немецкого издания Sky, гиганты Бундеслиги Германии подготовили новое предложение для 28-летнего колумбийского футболиста. Пока неясно, какую сумму Бавария предложила Ливерпулю, однако эта сумма может превышать 67,5 миллиона евро.
Ранее клуб из Мерсисайда отклонил предложение из Мюнхена. Луис Диас хочет перейти в Баварию и готов присоединиться к новой команде, если такая возможность реальна.
В данный момент футболист терпеливо ждет соглашения между клубами. Ожидается, что переговоры между Баварией и Ливерпулем продолжатся в ближайшие дни.
Решение о будущем футболиста будет зависеть от сделки между клубами. Переход Луиса Диаса в Баварию может стать важным событием для немецкого футбола.
Для успешного завершения соглашения между клубом и футболистом обе стороны учитывают взаимные интересы.