Zenit Braziliyalik hujumchi uchun yangi taklif bermadi
Aleksandr Medvedev, «Zenit» jamoasi boshqaruv raisi, Braziliyadan kelgan xabarlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy ommaviy axborot vositalari Sankt-Peterburg klubining «Flamengo» jamoasining markaziy hujumchisi Pedro Abreu bilan qiziqishi haqida xabar berishdi. Aytilishicha, 28 yoshli futbolchi uchun «ko‘k-oq-ko‘k» jamoasi dastlab 15 million yevro taklif qilgan, ammo rad javobini olgach, 20 million yevro to‘lashga tayyor.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit» hozirda Pedro Abreu uchun yangi taklif tayyorlamayapti. U bu ma’lumotni Sport24 nashriga bergan intervyusida tasdiqladi.
Shu bilan birga, «Zenit» joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasining navbatdagi o‘yini uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoa 27 iyul, yakshanba kuni mehmon sifatida «Rubin» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Shu tariqa, hozirgi vaqtda klubning asosiy e’tibori liga o‘yinlariga qaratilgan bo‘lib, transfer masalalari haqida rasmiy tasdiq yoki yangi takliflar berilmagan.
Klub rahbariyati jamoaning kelajagi va muvaffaqiyati uchun muhim qarorlarni sinchkovlik bilan ko‘rib chiqmoqda.

Зенит не сделал нового предложения бразильскому нападающему
Александр Медведев, председатель правления клуба «Зенит», высказал мнение о новостях из Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Местные средства массовой информации сообщили о заинтересованности санкт-петербургского клуба в центральном нападающем «Фламенго» Педро Абреу. Сообщается, что 28-летний футболист изначально был предложен «сине-бело-голубым» за 15 миллионов евро, но после отказа они готовы заплатить 20 миллионов евро.
По словам Медведева, «Зенит» в настоящее время не готовит новое предложение для Педро Абреу. Он подтвердил эту информацию в интервью изданию Sport24.
В то же время «Зенит» готовится к следующему матчу Российской Премьер-лиги в текущем сезоне. Команда 27 июля, в воскресенье, сыграет в гостях против команды «Рубин».
Матч начнется в 20:00 по московскому времени. Таким образом, в настоящее время основное внимание клуба сосредоточено на играх лиги, и официальных подтверждений или новых предложений по трансферам не было.