Moskva “Spartak” jamoasining markaziy himoyachisi Nikita Chernovning agenti Vladimir Kuzmichyov yaqinda mijozining “qizil-oq” jamoasini tark etishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda ular Chernovning “Spartak”dan ketishi ustida ishlamoqdalar. Bir necha jamoalar futbolchini o‘z safida ko‘rishni istamoqda, biroq hozircha aniq kelishuvlar yo‘q.
O‘tgan mavsumda Chernov “Spartak”da doimiy asosiy futbolchi bo‘la olmadi va jami 11 ta o‘yinda maydonga tushdi. Uning “Spartak” bilan shartnomasi yana bir yil davom etadi.

Ведется работа над уходом Чернова из Спартака
Агент центрального защитника московского "Спартака" Никиты Чернова Владимир Кузьмичев недавно сообщил о том, что его клиент покинет "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичева, в настоящее время они работают над уходом Чернова из "Спартака". Несколько команд хотят видеть футболиста в своих рядах, но пока нет конкретных соглашений.
В прошлом сезоне Чернов не смог стать постоянным основным игроком "Спартака" и провел всего 11 матчей. Его контракт с "Спартаком" действует еще год.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 1,5 миллиона евро. Таким образом, в ближайшем будущем существует вероятность, что Никита Чернов изменит команду.