«Syon» klubining kommunikatsiyalar bo‘limi rahbari Patrik Margeron Rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchukning Shveytsariyadagi klubi bilan moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis Anton juda xotirjam inson ekanligini ta’kidladi va uning klubda nemis tilida muloqot qilayotganini aytdi. Margeronning so‘zlariga ko‘ra, Antonning Rossiyaga kelib, muxlislar bilan muloqot qilgani juda yaxshi holatdir.
Bu nafaqat Anton uchun, balki klub uchun ham foydali ekanligi ta’kidlandi. Shuningdek, 9 iyul kuni «Syon» klubi Sankt-Peterburgga Winline Superseriyasi doirasida «Zenit»ga qarshi o‘yin uchun borgan, ammo 2:5 hisobida mag‘lub bo‘lganini eslatib o‘tish lozim.
Bu voqealar Antonning yangi muhitga moslashish jarayonida muhim ahamiyatga ega. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muloqot va o‘zaro aloqalar yanada mustahkamlanishi kutilmoqda.

Миранчук общается на немецком языке в клубе Сион
Руководитель отдела коммуникаций клуба «Сьон» Патрик Маргерон высказал мнение о адаптации российского полузащитника Антона Миранчука в его швейцарском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что Антон очень спокойный человек и сказал, что он общается на немецком языке в клубе. По словам Маргерона, то, что Антон приехал в Россию и общался с болельщиками, является очень хорошим моментом.
Подчеркнуто, что это полезно не только для Антона, но и для клуба. Также стоит напомнить, что 9 июля клуб «Сьон» отправился в Санкт-Петербург на матч против «Зенита» в рамках Winline Суперсерии, но потерпел поражение со счетом 2:5.
Эти события имеют важное значение в процессе адаптации Антона к новой среде. Ожидается, что коммуникация и взаимодействие между клубом и футболистом будут укрепляться.