Gladilin: Spartak muammolari o‘zidan qidirsin
Moskva "Spartak"ining sobiq futbolchisi Valeriy Gladilin "qizil-oq" jamoasiga maslahat berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sudyalar qarorlariga ortiqcha e'tibor qaratmaslikni tavsiya qildi va jamoa ichidagi kamchiliklarni aniqlab, ularni tuzatishga urg‘u berdi. Gladilin so‘zlariga ko‘ra, hozir eng muhim narsa xatolar ustida ishlashdir va hali hech narsa yo‘qotilmagan.
Yangi Rossiya chempionatining dastlabki ikki turidan so‘ng "Spartak" uch ochko to‘pladi. Birinchi turda jamoa Makhachkaladagi "Dinamo"ni ozgina farq bilan mag‘lub etdi.
Ikkinchi turda esa, 26 iyul kuni o‘z maydonida "Baltika" jamoasiga 0:3 hisobida yirik hisobda yutqazdi. Ushbu o‘yinda "Spartak"ning ikki futbolchisi maydonni ertaroq tark etdi.
Gladilinning fikricha, jamoa ichidagi muammolarni hal qilish va xatolarni bartaraf etish orqali natijalarni yaxshilash mumkin.

Гладилин: Спартак проблемы пусть ищет в себе
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Гладилин дал советы "красно-белым". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рекомендовал не обращать слишком много внимания на решения судей и сосредоточиться на выявлении недостатков внутри команды и их исправлении. По словам Гладилина, сейчас самое важное — это работа над ошибками, и еще ничего не потеряно.
После первых двух туров нового чемпионата России "Спартак" набрал три очка. В первом туре команда с небольшим преимуществом одержала победу над "Динамо" из Махачкалы.
Во втором туре, 26 июля, на своем поле она потерпела крупное поражение от команды "Балтика" со счетом 0:3. В этой игре два футболиста "Спартака" покинули поле раньше времени.