Futbolchi Natan Gassama "Baltika" jamoasi va "Spartak" o‘rtasidagi o‘yinda hakamlarning ishini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hakamlik sifati yomon emas edi, biroq ular ikki katta xato qildi. Qizil kartochkalar haqli berilgan bo‘lib, bu hakamlarning xatolari emas.
Eslatib o‘tamiz, ushbu o‘yinda bosh hakam Sergey Karasyov "qizil oq" jamoasining ikki futbolchisi Anton Zabolotniy va Markinyosni maydondan haydab yuborgan edi. Ikkinchi tur doirasidagi mazkur o‘yin kutilmaganda Moskva jamoasining mag‘lubiyati bilan yakunlandi.
Andrey Talalaev boshchiligidagi "Baltika" jamoasi uchta javobsiz gol urib, yangi mavsumdagi ilk uch ochko bilan taqdirlandi. Ushbu natija Premyer-liga uchun muhim bosqich bo‘ldi va jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida ijobiy fikr uyg‘otdi.
Hakamlarga nisbatan tanqidlar mavjud bo‘lsa-da, o‘yinning asosiy natijasi jamoalar faoliyatini baholashda muhim ahamiyatga ega.

Балтийский защитник Гассама остался доволен работой судьи
Футболист Натан Гассама прокомментировал работу судей в матче между командой "Балтика" и "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, качество судейства было неплохим, однако они допустили две серьезные ошибки. Красные карточки были выданы справедливо, это не ошибки судей.
Напомним, что в этом матче главный судья Сергей Карасёв удалил двух футболистов "красно-белых" - Антона Заболотного и Маркиньоса. Этот матч второго тура неожиданно завершился поражением московской команды.
Команда "Балтика" под руководством Андрея Талалаева забила три безответных гола и получила свои первые три очка в новом сезоне. Этот результат стал важным этапом для Премьер-лиги и вызвал положительные мысли о возможностях команды в новом сезоне.
Несмотря на критику в адрес судей, основной результат матча имеет важное значение при оценке деятельности команд.