Mostovoy: Baltika mavsum oxirini ko‘rib chiqadi
«Baltika» joriy mavsumni Premyer-liga doirasida poytaxtda o‘tkazilgan ketma-ket ikki o‘yindan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa «Dinamo» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi, so‘ngra «Spartak»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Sobiq taniqli futbolchi Aleksandr Mostovoy kaliningradliklar haqida erta xulosa qilishga shoshilmaslikni futbol jamoatchiligiga tavsiya qildi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi o‘yin ko‘rinishi asosida «Baltika» jamoasi mavsum oxirida chetlatilmaydi. U oldingi mavsum boshida birinchi turlar natijalariga qarab jamoalarning yuqori o‘rinlarni egallashini oldindan aytgan edi.
Shu bois, hozirda jamoaning holatini baholashda ehtiyotkorlik bilan yondashish muhimdir. Uning fikricha, muxlislar futbol sohasidagi mutaxassislarning baholarini tinglashlari kerak, chunki u ham shunday mutaxassislardan biridir.
Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida «Baltika» o‘z maydonida «Orenburg» jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu o‘yin 3 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 15:45 da boshlanadi.

Mostovoy: Baltika рассматривает конец сезона
«Балтика» начала текущий сезон с двух подряд игр, проведенных в столице в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Андрея Талалаева сыграла вничью с «Динамо» 1:1, а затем одержала победу над «Спартаком» со счетом 3:0. Бывший известный футболист Александр Мостовой посоветовал футбольному сообществу не спешить с выводами о калининградцах.
По словам Мостового, исходя из текущего игрового вида, команда «Балтика» не будет исключена в конце сезона. Он ранее предсказал, что команды займут высокие места по результатам первых туров в начале прошлого сезона.
Поэтому важно осторожно подходить к оценке состояния команды в настоящее время. По его мнению, болельщики должны слушать оценки специалистов в области футбола, так как он сам является одним из таких специалистов.
В третьем туре Российской Премьер-лиги «Балтика» сыграет на своем поле против команды «Оренбург». Эта игра состоится 3 августа, в воскресенье, и начнется в 15:45 по московскому времени.