Sadulaev almashtirilish sababini hali bilmaydi
«Ахмат» jamoasi CSKA maydonida 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi, garchi birinchi bo‘lib gol urgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim oxirida «armeylar» ikki gol urishdi. Grozniy jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Lechi Sadulaev esa tanaffusda almashtirildi.
O‘yindan so‘ng Sadulaev Aleksandr Storojukning uni maydondan olish qarori haqida fikr bildirdi. Unga ko‘ra, murabbiy almashtirish sababini hali tushuntirmagan, ehtimol keyin suhbatlashishadi.
Sadulaev bunday qaror uning uchun muammo emasligini ta’kidladi va hozircha «Ахмат» uchun o‘ynashini, kelajagi haqida gapirmoqchi emasligini aytdi. Keyingi turda Rossiya chempionatida «Ахмат» Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi.
O‘yin 3-avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv jamoaning navbatdagi muhim bahsi bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

пасмурно ветер 4.9 м/с, Ю
Команда «Ахмат» проиграла ЦСКА со счетом 1:2, хотя первой забила гол. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма «армейцы» забили два гола. Нападающий полузащитник грозненской команды Лечи Садулаев был заменен на перерыве.
После игры Садулаев высказал свое мнение о решении Александра Сторожука заменить его. По его словам, тренер пока не объяснил причину замены, возможно, они поговорят об этом позже.
Садулаев подчеркнул, что такое решение не является для него проблемой и на данный момент он собирается играть за «Ахмат», не желая говорить о своем будущем. В следующем туре чемпионата России «Ахмат» сыграет в гостях против команды «Динамо» из Махачкалы.
Игра состоится 3 августа, в воскресенье, и начнется в 20:30 по московскому времени. Этот матч является очередным важным поединком для команды и с нетерпением ожидается болельщиками.