Fedotov penalti belgilanishi to‘g‘ri dedi
Rossiya sobiq hakami Igor Fedotov, avval milliy chempionat o‘yinlarini boshqargan, “Rubin” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuvdagi voqea yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi tur o‘yinining 11-daqiqasida hakam Aleksey Suxoy mezbonlar darvozasiga penaltini belgiladi. Bu imkoniyatni Andrey Mostovoy aniq amalga oshirdi.
Fedotovning ta’kidlashicha, qo‘l harakat paytida tabiiy holatda emas, yon tomonga cho‘zilgan bo‘lib, penalti belgilanishi to‘g‘ri qaror bo‘lgan. O‘yin 2:2 hisobida yakunlandi.
Kazanliklar 0:2 hisobidan orqaga qaytib, so‘nggi daqiqalarda durangni ta’minlashdi. Natijada “Lokomotiv” ikkinchi tur yakunlariga ko‘ra yakka bosh turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Ushbu voqea Rossiya Premyer Ligasi o‘yinlari doirasida yuz berdi. Hakamlarga berilgan qarorlar o‘yinning adolatliligini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega.

Федотов сказал, что назначение пенальти было правильным
Бывший судья России Игорь Федотов, ранее судивший матчи национального чемпионата, высказал свое мнение по поводу события в матче между "Рубином" и "Зенитом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 11-й минуте игры второго тура судья Алексей Сухой назначил пенальти в ворота хозяев. Эту возможность точно реализовал Андрей Мостовой.
По словам Федотова, движение руки было не в естественном положении, а вытянуто в сторону, поэтому назначение пенальти было правильным решением. Игра завершилась со счетом 2:2.
Казанцы отыгрались с 0:2 и в последние минуты обеспечили ничью. В результате "Локомотив" по итогам второго тура занимает первое место в турнирной таблице.
Это событие произошло в рамках матчей Российской Премьер-Лиги. Решения судей имеют важное значение для обеспечения справедливости игры.