Ibishev: Sadulaev «Ahmat» uchun muhim futbolchi
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, Moskva markaziy harbiy sport klubi (CSKA) futbolchiga qiziqish bildirayotgani aytilmoqda. Klub rasmiylari hozircha muzokaralar borligini tasdiqlamagan bo‘lsa-da, o‘yinchilar bu mavzuda allaqachon fikr almashmoqda.
Ibishevning so‘zlariga ko‘ra, Sadulaev jamoada muhim o‘rin tutadi va uning ketishi «Ahmat» uchun jiddiy yo‘qotish bo‘ladi. Himoyachi «Match TV»ga bergan intervyusida Lechi jamoaning yetakchisi ekanini ta’kidladi va uning ketishi klub uchun qiyinchilik tug‘dirishini aytdi.
Shu bilan birga, «Ahmat»ning sport direktori Ruslan Gazzaev CSKA tomonidan qiziqish borligi haqidagi ma’lumotni rad etdi. Jamoa rahbariyati o‘yinchi bilan bog‘liq barcha masalalarni ehtiyotkorlik bilan hal qilishga intilmoqda.
Hozircha futbolchining transferi bo‘yicha aniq qaror yo‘q. Bu holat «Ahmat»ning kelgusidagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda.

Ибишев: Садулаев важный футболист для «Ахмата»
Защитник команды «Ахмат» Турпал-Али Ибишев прокомментировал слухи о том, что нападающий Лечи Садулаев может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным СМИ, Центральный спортивный клуб армии Москвы (ЦСКА) проявляет интерес к футболисту. Хотя официальные лица клуба пока не подтвердили ведение переговоров, игроки уже обменивались мнениями на эту тему.
По словам Ибишева, Садулаев занимает важное место в команде, и его уход станет серьезной утратой для «Ахмата». Защитник в интервью «Матч ТВ» подчеркнул, что Лечи является лидером команды и его уход создаст трудности для клуба.
В то же время спортивный директор «Ахмата» Руслан Газзаев опроверг информацию о заинтересованности ЦСКА. Руководство команды стремится осторожно решать все вопросы, связанные с игроком.
На данный момент нет четкого решения по трансферу футболиста. Утверждается, что эта ситуация может повлиять на дальнейшую деятельность «Ахмата».