Sadulaev faoliyatini Yevropada davom ettirmoqchi
Futbolchi Lechi Sadulaev «Ahmat» klubidan qayerga o‘tishni istayotgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy o‘tish oynasida CSKA va «Zenit» klublarining qiziqish doirasiga tushgan. Sadulaevning so‘zlariga ko‘ra, agar Rossiyaning kuchli klubi bilan Yevropa jamoasi o‘rtasida tanlov qilish kerak bo‘lsa, u faoliyatini xorijda davom ettirishni afzal ko‘radi.
2024-2025 yilgi mavsumda u «Ahmat» jamoasi safida 35 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va to‘rtta golga assistentlik qildi. Uning klub bilan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 25 yoshli futbolchining bozor qiymati 3,5 million yevroni tashkil etadi. Sadulaevning faoliyati va kelajakdagi rejalariga muxlislar katta qiziqish bildirmoqda.

Садулаев хочет продолжить свою деятельность в Европе
Футболист Лечи Садулаев рассказал о том, куда он хочет перейти из клуба «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он попал в сферу интересов клубов ЦСКА и «Зенит» в текущем трансферном окне. По словам Садулаева, если придется выбирать между сильным российским клубом и европейской командой, он предпочтет продолжить карьеру за границей.
В сезоне 2024-2025 годов он провел 35 матчей за команду «Ахмат», забил три гола и сделал четыре голевых паса. Его контракт с клубом действует до лета 2028 года.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 25-летнего футболиста составляет 3,5 миллиона евро. Фанаты проявляют большой интерес к деятельности Садулаева и его будущим планам.