Tufrin: Jersonning o‘yini Zenitdan kutilgandek emas
Leonid Tufrin, 1992 yildan 1994 yilgacha Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi prezidenti lavozimida ishlagan, jamoaning yangi a’zosi, braziliyalik futbolchi Jerson Santosning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jerson bu yozda Flamengo klubidan Zenitga 25 million yevro evaziga o‘tgan. Tufrinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa katta mablag‘ evaziga futbolchini sotib oldi va u darhol o‘zini ko‘rsatishi kerak edi.
Hozirgacha uning o‘yini umuman ta’sir qilmayapti va kelajakda ham katta natija kutilmaydi. Jerson ilgari Marsel, Fiorentina va Roma kabi jamoalarda to‘p surgan.
28 yoshli yarim himoyachining Braziliya terma jamoasida 14 o‘yini va bitta goli mavjud. Umuman olganda, futbolchining hozirgi ko‘rinishi jamoa va muxlislar uchun qoniqarli emas.

Туфрин: Игра Джерсона оказалась не такой, как ожидалось от Зенита
Леонид Туфрин, занимавший должность президента команды «Зенит» в Санкт-Петербурге с 1992 по 1994 год, высказался о игре нового игрока команды, бразильца Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Жерсон этим летом перешел из клуба «Фламенго» в «Зенит» за 25 миллионов евро. По словам Туфрина, команда купила футболиста за большие деньги, и он должен был сразу же проявить себя.
На данный момент его игра совершенно не впечатляет, и в будущем также не ожидается больших результатов. Ранее Жерсон играл в таких командах, как «Марсель», «Фиорентина» и «Рома».
У 28-летнего полузащитника есть 14 матчей и один гол за сборную Бразилии. В целом, текущее состояние футболиста не удовлетворяет команду и болельщиков.