Berisha Qodirovdan olgan qimmatbaho sovg‘asini aytdi
G‘ozg‘alning «Axmat» klubining sobiq o‘yinchisi Bernard Berisha Checheniston rahbari Ramzan Qodirovdan nega qimmatbaho sovg‘a olgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Tambov»ga qarshi o‘yinda 0:1 hisobida mag‘lubiyatga uchrayotgan paytda so‘nggi daqiqada gol urganini esladi. O‘yindan so‘ng Ramzan Axmatovich unga mashina sovg‘a qilganini ta’kidladi.
Bernard Berisha 2017 yildan 2025 yilgacha «Axmat» safida to‘p surgan. U Kosova fuqarosi bo‘lib, yozda G‘ozg‘al klubini tark etgan.
Hozirda uning yoshi 33 da. «Axmat» jamoasi safida u 199 ta o‘yinda maydonga tushgan, yagona bir o‘yinni yetishtirmay, 200 ta o‘yin chegarasiga yaqinlashgan.
Hozirda «Axmat» klubini Aleksandr Storojuk boshqaradi. Jamoa Rossiya Premer-Ligasida startda ketma-ket ikki mag‘lubiyatga uchradi, ular «Rubin» va CSKA jamoalariga qarshi o‘yinda yuz berdi.

Бериша Кодировдан полученный ценный подарок сказал
Игрок бывшего клуба «Ахмат» Гозгала Бернард Бериша рассказал, почему он получил дорогой подарок от руководителя Чечни Рамзана Кадырова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он вспомнил, что забил гол в последнюю минуту, когда его команда проигрывала «Тамбову» со счетом 0:1. После матча Рамзан Ахматович отметил, что подарил ему машину.
Бернард Бериша играл за «Ахмат» с 2017 по 2025 год. Он является гражданином Косова и покинул клуб Гозгала летом.
Сейчас ему 33 года. В составе команды «Ахмат» он сыграл в 199 матчах, не пропустив ни одной игры, и приблизился к отметке в 200 матчей.
В настоящее время клубом «Ахмат» управляет Александр Сторожук. Команда в Российской Премьер-Лиге начала с двух подряд поражений, которые произошли в матчах против «Рубина» и ЦСКА.