Matbuotda «Syon» jamoasining yarim himoyachisi Anton Miranchuk Rossiya Premer-ligasining beshta klubi tomonidan taklif qilinganligi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu takliflar Rossiyaning barcha yetakchi klublariga tegishli bo‘lib, faqatgina futbolchi avval harakat qilgan «Lokomotiv» jamoasi bundan mustasno qoldi. Shu bilan birga, 29 yoshli Miranchuk shaxsiy ravishda Valeriy Karpinning rahbarligidagi «Dinamo» klubida o‘ynashni afzal ko‘rishini bildirgan.
Telegramdagi «Alexeev nyus» kanali xabariga ko‘ra, hozirda «Dinamo» Anton Miranchukni sotib olish masalasini ko‘rib chiqmayapti. Biroq manba kelajakda «oq-ko‘klar» futbolchiga qiziqish bildirishi mumkinligini inkor etmayapti.
Anton Miranchuk 2023 yilning sentyabr oyidan buyon «Syon» safida maydonga tushib kelmoqda. Uning jamoaga qo‘shilishi klubning o‘yini va natijalari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

Динамо пока не собирается покупать Антона Миранчука
В прессе появились сообщения о том, что полузащитник «Сьона» Антон Миранчук был предложен пяти клубами Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти предложения касаются всех ведущих клубов России, за исключением команды «Локомотив», в которой футболист ранее выступал. При этом 29-летний Миранчук заявил о своем предпочтении играть в клубе «Динамо» под руководством Валерия Карпина.
По информации канала «Alexeev nyus» в Telegram, в настоящее время «Динамо» не рассматривает вопрос о покупке Антона Миранчука. Однако источник не исключает, что в будущем «бело-голубые» могут проявить интерес к футболисту.
Антон Миранчук выступает за «Сьон» с сентября 2023 года. Его присоединение к команде может иметь важное значение для игры и результатов клуба.