Krasnodar ilk rasmiy o‘yinida uch futbolchi debyut qildi
Seshanba kuni kechqurun Krasnodar futbol klubi o‘z maydonida Qanotlar Soveti jamoasiga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yin Fonbet Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi doirasida o‘tkazildi. Uchrashuvdan so‘ng Krasnodar klubi matbuot xizmati jamoada ilk bor rasmiy o‘yinda maydonga tushgan futbolchilarni tabrikladi.
Xabarga ko‘ra, bugungi uchrashuvda Aleksandr Koryakin va Jubal ilk bor Krasnodar safida asosiy tarkibda maydonga tushdi. Shuningdek, yana bir futbolchi Gaetan Perren ham o‘yinda zaxiradan maydonga chiqib, jamoa safida o‘zining dastlabki yigirma daqiqasini o‘tkazdi.
Klub ushbu futbolchilarni debyuti bilan tabrikladi. Endi Krasnodar klubi o‘zining navbatdagi uchrashuviga tayyorgarlik ko‘radi.
Jamoa Rossiya Premyer-ligasi doirasida Moskvaning Dinamo klubiga qarshi o‘ynaydi. Bu uchrashuv shanba kuni, 2-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:30 ga belgilangan.
Qayd etish joizki, Krasnodar joriy Rossiya chempioni hisoblanadi. Jamoa bu unvonga ilk bor bahor oylarida sazovor bo‘lgan.

В первом официальном матче Краснодара дебютировали три футболиста
Во вторник вечером футбольный клуб Краснодар на своем поле проиграл команде Крылья Советов со счетом 1:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч был проведен в рамках первого тура группового этапа Кубка России Фонбет. После встречи пресс-служба клуба Краснодар поздравила футболистов, которые впервые вышли на поле в официальном матче.
По информации, в сегодняшней встрече Александр Корякин и Жубал впервые вышли в основном составе Краснодара. Также еще один футболист Гаэтан Перрен вышел на поле с скамейки запасных и провел свои первые двадцать минут в команде.
Клуб поздравил этих футболистов с дебютом. Теперь футбольный клуб Краснодар готовится к следующему матчу.
Команда сыграет против московского клуба Динамо в рамках Российской Премьер-лиги. Этот матч состоится в субботу, 2 августа, и время начала назначено на 20:30 по московскому времени.
Стоит отметить, что Краснодар является действующим чемпионом России. Команда впервые завоевала этот титул весной.