Georgiy Jikiya shu hafta rasman Antalyaspor jamoasi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda avval ushbu turk klubida va Rossiya terma jamoasida o‘ynagan Fyodor Kudryashov o‘z fikrlarini bildirdi. Kudryashovning aytishicha, Jikiya Turkiyaga jo‘nab ketishidan avval undan klub haqida, uning maqsadlari va Turkiyada qanday sharoitlar yaratilgani borasida umumiy savollar so‘ragan.
Kudryashov esa bu savollarga javob berish uchun tajribasi asosida ma’lumotlar berganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Jikiya Moskva viloyatining Ximki jamoasi safida o‘ynagan edi.
Undan avval esa 2017 yildan 2024 yilgacha Moskvaning Spartak klubida faoliyat olib borgan. Hozirda tajribali himoyachi 32 yoshda.
Antalyaspor Antaliya shahrini himoya qiladi va Turkiya Superligasida ishtirok etadi. Jikiya yangi jamoada o‘zini ko‘rsata olishi va klubga foyda keltirishi kutilmoqda.

Георгий Джикия на этой неделе официально стал игроком команды Антальяспор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу высказался Фёдор Кудряшов, который ранее играл в этом турецком клубе и в сборной России. По словам Кудряшова, Джикия перед отъездом в Турцию задавал ему общие вопросы о клубе, его целях и условиях в Турции.
Кудряшов отметил, что он предоставил информацию на основе своего опыта, чтобы ответить на эти вопросы. Напомним, что в прошлом сезоне Джикия играл за команду Химки Московской области.
Ранее он выступал за московский Спартак с 2017 по 2024 год. В настоящее время опытному защитнику 32 года.
Антальяспор представляет город Анталья и участвует в Турецкой Суперлиге. Ожидается, что Джикия сможет проявить себя в новой команде и принести пользу клубу.