Zaxaryan “Real Sosyedad”ning nazorat o‘yinlarini o‘tkazib yuboradi
“Real Sosyedad” jamoasi yarim himoyachisi Arsen Zaxaryan sog‘ligi haqida yangi ma’lumot berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniya klubi matbuot xizmati futbolchining tiklanish jarayoni haqida xabar berdi. Klub vakillarining aytishicha, Arsen bu haftadagi o‘rtoqlik uchrashuvlarida maydonga tusha olmaydi, biroq uning sog‘ligi kundan-kunga yaxshilanmoqda.
Hozircha u mashg‘ulotlarda to‘liq ishtirok eta olmayapti. Ma’lum qilinishicha, Zaxaryan iyul oyi o‘rtalarida virusli kasallik tufayli safdan chiqqan edi.
Yaqinda u jamoadoshlari bilan birga ilk bor umumiy mashg‘ulotda qatnashdi. Kelgusi nazorat o‘yinlarida “Real Sosyedad” “Osasuna” va “Renn” jamoalari bilan uchrashadi.
Zaxaryan yangi mavsum boshlanguniga qadar taxminan ikki haftaga ega. La Liga chempionati starti 15-avgust sanasiga rejalashtirilgan.
Shu vaqt ichida Arsen Zaxaryan to‘liq tiklanib, maydonga qaytishga harakat qiladi. Klub mutasaddilari futbolchining sog‘lig‘i ijobiy tomonga o‘zgarayotganini ta’kidlashmoqda.

Захарян пропустит контрольные матчи "Реал Сосьедад"
О новом состоянии здоровья полузащитника “Реал Сосьедад” Арсена Захаряна сообщается. Об этом информирует Euro-football.ru.
Пресс-служба испанского клуба сообщила о процессе восстановления футболиста. По словам представителей клуба, Арсен не сможет выйти на поле в контрольных матчах на этой неделе, однако его здоровье улучшается с каждым днем.
Пока он не может полностью участвовать в тренировках. Известно, что Захарян выбыл из-за вирусного заболевания в середине июля.
Недавно он впервые принял участие в общей тренировке с товарищами по команде. В ближайших контрольных матчах “Реал Сосьедад” встретится с командами “Осасуна” и “Ренн”.
У Захаряна есть примерно две недели до начала нового сезона. Старт чемпионата Ла Лиги запланирован на 15 августа.
В это время Арсен Захарян постарается полностью восстановиться и вернуться на поле. Представители клуба подчеркивают, что здоровье футболиста меняется в положительную сторону.