Aleksandr Medvedev, “Zenit” futbol klubi boshqaruvi raisi, “Beshiktash” jamoasidan “Spartak” klubiga o‘tishi kutilayotgan Jedson Fernandesning transferiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, u bu o‘zgarishga xotirjamlik bilan qaradi va bu borada na quvonch, na afsus his qilganini ta’kidladi. Ma’lum qilinishicha, 26 yoshli futbolchi seshanbadan chorshanbaga o‘tar kechasi Moskvaga yetib kelgan va aeroportda ko‘rilgan.
Avvalroq matbuotda “Zenit” ham Jedson Fernandesga qiziqish bildirgani haqida xabarlar chiqqan edi. “Beshiktash” klubi vakillari transfer qiymati 27 million yevro bo‘lishini rasman ma’lum qilishdi.
Bu transfer Jedson Fernandesning “Spartak”ga o‘tishi uchun belgilangan mablag‘ hisoblanadi. Shuningdek, Rossiya Premyer-ligasining ikki turidan so‘ng, “Lokomotiv” jamoasi oltita ochko jamg‘argan holda musobaqa jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
Shu tarzda, yangi mavsumda jamoalar o‘rtasida raqobat kuchaymoqda va muxlislar har bir o‘yindan yuqori natijalar kutmoqda.

В Кении запрещено делать букеты из денег
Александр Медведев, председатель правления футбольного клуба «Зенит», высказал свое мнение о трансфере Жедсона Фернандеса, который ожидается от команды «Бешикташ» в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Медведева, он с спокойствием отнесся к этому изменению и отметил, что не испытывает ни радости, ни сожаления по этому поводу. Известно, что 26-летний футболист прибыл в Москву в ночь с вторника на среду и был замечен в аэропорту.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что «Зенит» также проявлял интерес к Жедсону Фернандесу. Представители клуба «Бешикташ» официально объявили, что стоимость трансфера составит 27 миллионов евро.
Этот трансфер является установленной суммой для перехода Жедсона Фернандеса в «Спартак». Также, после двух туров Российской Премьер-лиги, команда «Локомотив» занимает первое место в турнирной таблице, набрав шесть очков.
Таким образом, в новом сезоне конкуренция между командами усиливается, и болельщики ожидают высоких результатов от каждой игры.
Известная статистическая платформа Sofascore объявила символическую сборную по итогам 21-го тура Турецкой Суперлиги. Об этом сообщает Zamin.uz. Радостно отметить, что капитан национальной сборной