Shpilevskiy: Yangi futbolchilar hali to‘liq tayyor emas
«Pari NN» futbol klubi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Dinamo» Maxachkala jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlarga fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy o‘yinda natija borasida yana omad kulib boqmadi, deb ta’kidladi. Uning aytishicha, oldingi bahslarda ko‘rsatilgan o‘yin sifatidan mamnun bo‘lgan, biroq bugungi uchrashuv natijasidan ko‘ngli to‘lmadi.
Shpilevskiy uchinchi o‘yindan beri jamoa o‘z maydonida xatolar tufayli g‘alabani qo‘ldan boy berayotganini qayd etdi. Uning fikricha, futbolchilar bu natijaga munosib emas, chunki ikkinchi bo‘limda ham, almashtirishlardan so‘ng ham jamoa o‘yini yaxshilangan.
Shunga qaramay, natija hali o‘zini ko‘rsatmayapti. Murabbiy oldinda chempionat yetakchisi bilan muhim o‘yin kutayotganini, hozirda vaqt yo‘qligini va jamoa bor kuchi bilan harakat qilishini bildirdi.
U futbolchilarning charchog‘i, uzoq safarlari va yangi futbolchilarning jamoaga moslashishi vaqt olishini ham tan oldi. Ayniqsa, Boselli faol bo‘lgani, biroq uni dam oldirish maqsadida almashtirishganini aytdi.
Jamoani ruhlantirish uchun murabbiy faqat ijobiy fikrlash va oldinga intilish kerakligini ta’kidladi. O‘tmishni o‘zgartirib bo‘lmaydi, faqat navbatdagi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rish mumkin.
Farinya xatosi haqida so‘ralganda esa, u yangi futbolchilarning o‘yinga moslashuvi jarayoni ekanini, futbolchilar har bir holatda mas’uliyatni his qilishi lozimligini qayd etdi. Murabbiy jamoa navbatdagi o‘yinda ham bor kuchi bilan harakat qilishiga ishonch bildirdi.

Шпилевский: Новые футболисты еще не полностью готовы
Главный тренер футбольного клуба «Пари НН» Алексей Шпилевский высказал свое мнение журналистам после матча с командой «Динамо» Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер отметил, что в игре снова не улыбнулась удача в плане результата. По его словам, он был доволен качеством игры в предыдущих матчах, однако результат сегодняшней встречи его не удовлетворил.
Шпилевский отметил, что с третьего матча команда теряет победу из-за ошибок на своем поле. По его мнению, футболисты не заслуживают такого результата, так как во втором тайме, а также после замен, игра команды улучшилась.
Тем не менее, результат пока не проявляется. Тренер сообщил, что впереди ожидает важная игра с лидером чемпионата, сейчас времени нет, и команда будет действовать изо всех сил.
Он также признал, что усталость футболистов, дальние поездки и время, необходимое для адаптации новых игроков в команду, играют свою роль. Особенно он отметил, что Боселли был активен, но его заменили с целью дать ему отдохнуть.
Чтобы вдохновить команду, тренер подчеркнул, что необходимо только позитивное мышление и стремление вперед. Прошлое изменить невозможно, можно только готовиться к следующей игре.
Когда его спросили о ошибке Фарини, он отметил, что это процесс адаптации новых футболистов к игре, и футболисты должны чувствовать ответственность в каждой ситуации. Тренер выразил уверенность, что команда в следующем матче также будет действовать изо всех сил.