Brayan Saragosa "Selta"ga ijaraga o‘tdi, to‘liq sotib olish mumkin
"Bavariya" klubi hujumchisi Brayan Saragosa kelasi mavsumni Ispaniya chempionatida o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi "Selta" jamoasiga ijaraga berildi. Bu haqda Myunxen klubi matbuot xizmati rasmiy tarzda ma’lum qildi.
Klublar o‘rtasidagi ijara shartnomasi 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan. Shuningdek, futbolchini to‘liq sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.
Avvalroq tarqatilgan xabarlarga ko‘ra, "Selta" jamoasi Saragosani sotib olish majburiyatiga ega bo‘ladi, agar ispan klubi mavsum yakuniga ko‘ra 11-13-o‘rinlardan birini egallasa va futbolchi belgilangan miqdorda o‘yinlarda maydonga tushsa. Agar bu shartlar bajarilsa, futbolchining narxi "Selta" uchun 13 million yevroni tashkil etadi.
O‘tgan mavsumda ham Brayan Saragosa Ispaniyada ijara asosida to‘p surgan edi. U "Osasuna" jamoasi safida 28 ta o‘yinda ishtirok etib, bir gol urdi va oltita golli uzatmani amalga oshirdi.

Брайан Сарагоса перешел в "Сельту" на правах аренды, возможен полный выкуп
Футболист был отдан в аренду команде "Сельта". Об этом официально сообщила пресс-служба клуба из Мюнхена.
Арендное соглашение между клубами рассчитано до лета 2026 года. Также предусмотрена возможность полной покупки футболиста.
Ранее распространенные сообщения указывали, что команда "Сельта" будет обязана купить Сарагосу, если испанский клуб займет одно из 11-13 мест по итогам сезона и футболист сыграет в установленном количестве матчей. Если эти условия будут выполнены, цена футболиста для "Сельты" составит 13 миллионов евро.
В прошлом сезоне Брайан Сарагоса также играл в Испании на правах аренды. Он принял участие в 28 матчах за команду "Осасуна", забил один гол и сделал шесть голевых передач.