Solari Spartak safida urgan goli haqida gapirdi
Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida Spartak safarda Rostov jamoasini ikki nol hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda gollar muallifi Daniil Xlusevich va Pablo Solari bo‘ldi. Argentinalik futbolchi Solari o‘zining qiyin davrdan keyin Spartak safida gol urganidan so‘ng fikr bildirdi.
U gol unga ishonch bag‘ishlashini, xotirjam bo‘lishi va ortiqcha hayajonlanmasligiga yordam berishini ta’kidladi. Solari, shuningdek, bu gol nafaqat unga, balki butun jamoaga foyda keltirishini aytdi.
Spartak navbatdagi uchrashuvini yakshanba kuni, 3-avgust sanasida o‘tkazadi. Ushbu kunda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa safarda Akron klubi bilan Premyer-liga doirasida bahs olib boradi.
Ikki turdan so‘ng qizil-oq jamoa o‘z hisobiga uch ochko yozib qo‘ygan. Spartak hozircha musobaqada yaxshi natija ko‘rsatmoqda hamda keyingi uchrashuvga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa murabbiylari va futbolchilari oldinda muhim o‘yinlar kutib turganini yaxshi anglab, har bir uchrashuvda g‘alaba uchun kurashmoqchi.

Солари рассказал о голе, забитом за Спартак
В первом туре группового этапа Кубка России Спартак на выезде одержал победу над Ростовом со счетом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Авторами голов стали Даниил Хлусевич и Пабло Солари. Аргентинский футболист Солари высказался после того, как забил гол за Спартак после трудного периода.
Он отметил, что это придает ему уверенности, помогает оставаться спокойным и не волноваться лишний раз. Солари также сказал, что этот гол принесет пользу не только ему, но и всей команде.
Спартак проведет следующий матч в воскресенье, 3 августа. В этот день команда под руководством Деяна Станковича сыграет на выезде против клуба Akron в рамках Премьер-лиги.
После двух туров красно-белая команда записала на свой счет три очка. Спартак пока показывает хорошие результаты в турнире и тщательно готовится к следующему матчу.
Тренеры и футболисты команды хорошо понимают, что впереди их ждут важные игры, и намерены бороться за победу в каждом матче.