Messi va Ernandes o‘rtasida maydonda keskin tortishuv bo‘ldi
Inter Mayami jamoasi sardori Lionel Messi Ligalar Kubogi doirasidagi Atlas jamoasiga qarshi o‘yinda hissiyotlarga boy vaziyat markazida qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida argentinalik futbolchi va raqib jamoa yarim himoyachisi Serxio Ernandes o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga keldi. Mojaro asnosida 38 yoshli Messi raqibining boshiga qo‘lini qo‘ydi va yengilgina yuziga teginib o‘tdi.
Bosh hakam, Kosta-Rika vakili Xose Kalderon, ushbu holatga e’tibor qaratmadi va ishtirokchilardan birortasiga ogohlantirish bermadi. Musobaqaning ikkinchi turida Inter Mayami jamoasi Nekaska bilan kuch sinashadi.
Atlas esa Orlando Siti jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Mazkur o‘yinda sodir bo‘lgan voqea muxlislar va mutaxassislar e’tiborini tortdi.
Messi va Ernandes o‘rtasidagi bahs futbolchilarning maydondagi hissiyotlarga berilishi va raqobatning kuchliligini yana bir bor ko‘rsatdi. Hakamning qarori esa turli bahs-munozaralarga sabab bo‘ldi.
Ligalar Kubogidagi keyingi uchrashuvlar ham futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Месси и Эрнандес на поле устроили резкую перепалку
Капитан команды Интер Майами Лионель Месси оказался в центре эмоциональной ситуации в матче Кубка Лиг против команды Атлас. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи между аргентинским футболистом и полузащитником соперника Сергио Эрнандесом возник конфликт. В ходе конфликта 38-летний Месси положил руку на голову соперника и слегка коснулся его лица.
Главный судья, представитель Коста-Рики Хосе Кальдерон, не обратил на это внимание и не сделал предупреждений ни одному из участников. В следующем туре команда Интер Майами встретится с Некскасом.
Атлас выйдет на поле против команды Орландо Сити. Происшествие в этом матче привлекло внимание зрителей и специалистов.
Спор между Месси и Эрнандесом еще раз продемонстрировал, как футболисты погружаются в эмоции на поле и насколько велика конкуренция. Решение судьи стало причиной различных споров и обсуждений.