Daniil Zorin, poytaxtning Spartak jamoasi futbolchisi, o‘tgan mavsumda Groznodagi Axmat jamoasida ijarada o‘ynagan davri haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Groznoda o‘tkazgan vaqti unga qimmatli tajriba berganini ta’kidladi. Zorinning aytishicha, Axmat tarkibida u turli pozitsiyalarda harakat qilgan va himoyaga ko‘proq e’tibor qaratishga to‘g‘ri kelgan.
Ba’zi uchrashuvlarda jamoa butunlay himoyaga o‘tishga majbur bo‘lgan va bu futbolchidan ko‘proq mehnat talab qilgan. Zorin o‘z intervyusida Axmat jamoasida o‘ynagan paytida nafaqat futbol sohasida, balki hayotiy tajriba ham to‘plaganini qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu davr futbolchi sifatida rivojlanishiga yordam bergan. Mavsumning ikkinchi yarmida Zorin Groznodagi klub safida 14 ta o‘yinda maydonga tushdi va ikki marotaba raqiblar darvozasini ishg‘ol qildi.
U yangi tajriba va mas’uliyat hissi bilan kelajakda ham o‘z ustida ishlashni davom ettirishini bildirdi.

Зорин оценил свой опыт аренды в Ахмате
Даниил Зорин, игрок команды Спартак столицы, поделился впечатлениями о времени, проведенном в аренде в команде Ахмат из Грозного в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что время, проведенное в Грозном, дало ему ценный опыт. По словам Зорина, в составе Ахмата он действовал на различных позициях и ему пришлось больше внимания уделять обороне.
В некоторых матчах команда была вынуждена полностью перейти в защиту, что требовало от футболиста больших усилий. Зорин в своем интервью отметил, что во время игры в команде Ахмат он накопил не только футбольный опыт, но и жизненный.
По его словам, этот период помог ему развиваться как футболисту. Во второй половине сезона Зорин вышел на поле в 14 матчах за клуб из Грозного и дважды поразил ворота соперников.