Krugovoy: Muxinga Sochida o‘ynash uchun vaqt kerak
CSKA jamoasining yarim himoyachisi Danil Krugovoy jamoadoshi Maksim Muxinning ijaraga asosida Sochi klubiga o‘tganiga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Muxin tizzasidagi jiddiy jarohatdan so‘ng sog‘ayib, safga qaytdi. Biroq, shundan keyin u asosiy tarkibda doimiy o‘ynash imkoniga ega bo‘lmadi.
Krugovoyning aytishicha, Maksim og‘ir jarohatdan chiqqani uchun unga o‘z formasini tiklab olish va yangi jamoaga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi. U Muxinni yaxshi futbolchi deb hisoblaydi va kelajakda unga omad tiladi.
2024/2025 yilgi mavsumda Muxin Rossiya Kubogida atigi bitta o‘yin o‘tkazdi, Rossiya oliy ligasida esa maydonga tushmadi. O‘sha yagona o‘yinda 23 yoshli futbolchi gol urish yoki golli pas berish bilan ajralib chiqa olmadi.
Sochi klubi bilan tuzilgan ijara shartnomasi futbolchini to‘liq sotib olish huquqini ham o‘z ichiga oladi. Shu bois, Muxinning kelajagi yangi jamoasidagi o‘yiniga bog‘liq bo‘ladi.
Mutaxassislar uning to‘liq tiklanib, o‘zini ko‘rsata olishiga ishonch bildirayotganini ta’kidlashmoqda.

Krugovoy: Для игры в Мухин на Сочи нужно время
Полузащитник ЦСКА Данил Круговой прокомментировал переход своего одноклубника Максима Мухина в клуб Сочи на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После серьезной травмы колена Мухин восстановился и вернулся в строй. Однако с тех пор он не имел возможности постоянно играть в основном составе.
По словам Кругового, Максиму потребуется время, чтобы восстановить свою форму и адаптироваться к новой команде, так как он вышел из тяжелой травмы. Он считает Мухина хорошим футболистом и желает ему удачи в будущем.
В сезоне 2024/2025 Мухин провел всего одну игру в Кубке России, а в Российской Премьер-Лиге на поле не выходил. В той единственной игре 23-летний футболист не смог отличиться голом или голевой передачей.
Арендное соглашение с клубом Сочи также включает право на полный выкуп футболиста. Таким образом, будущее Мухина будет зависеть от его игры в новой команде.