"Zenit" futbol klubi himoyachisi Vyacheslav Karavaevning ta'kidlashicha, Rossiya chempionatidagi har bir jamoa "Zenit"ga qarshi o'yinlarda o'zini ko'rsatishga harakat qiladi va maydonda bor kuchini ishga soladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so'zlariga ko'ra, "Zenit" doimo g'alaba qozonishi kerak degan fikr ko'plab jamoalar orasida shakllangan. Shu sababli, raqiblar "Zenit"ga qarshi o'yinlarda nafaqat oddiy o'yin ko'rsatadi, balki bu uchrashuvlarga alohida tayyorgarlik ko'radi va o'zlarini to'liq bag'ishlaydi.
Karavaevning aytishicha, "Zenit" bunday o'yinlarda ochko yo'qotishga haqqi yo'q, ayniqsa "Rubin"ga qarshi bahsda bunday bo'lishi kerak edi. Eslatib o'tamiz, "Zenit" o'sha uchrashuvda 2:0 hisobida oldinda borayotganiga qaramay, Rashid Rahimov boshchiligidagi jamoaga hisobni tenglashtirishga imkon berdi.
Karavaev shuningdek, Sankt-Peterburg klubi futbolchilari 2024/2025 yilgi mavsum oxirida chempionlikni so'nggi turda boy berganidan keyin juda og'ir kechinmalarni boshdan kechirganini esladi. Uning fikricha, bu kabi holatlar jamoa uchun muhim saboq bo'lib xizmat qilishi mumkin.
Shu bilan birga, u har bir o'yinda g'alaba uchun kurashish va muxlislar ishonchini oqlash zarurligini ta'kidladi.

Карваев: Соперники будут действовать на максимуме против Зенита
Защитник футбольного клуба "Зенит" Вячеслав Караваев отметил, что каждая команда в российском чемпионате старается проявить себя в играх против "Зенита" и выкладывается на поле на полную мощность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, среди многих команд сформировалось мнение, что "Зенит" всегда должен побеждать. Поэтому соперники в играх против "Зенита" показывают не просто обычную игру, но и готовятся к этим встречам особенно и полностью отдаются.
Караваев заявил, что "Зенит" не имеет права терять очки в таких играх, особенно это касалось матча против "Рубина". Напомним, что "Зенит", ведя в том матче со счетом 2:0, позволил команде под руководством Рашида Рахимова сравнять счет.
Караваев также вспомнил, что футболисты петербургского клуба пережили очень тяжелые эмоции после того, как потеряли чемпионство в последнем туре сезона 2024/2025. По его мнению, такие ситуации могут стать важным уроком для команды.
В то же время он подчеркнул необходимость бороться за победу в каждой игре и оправдывать доверие болельщиков.