Manchester Siti rasmiy sayti orqali sport direktori Chiki Begiristayn lavozimini tark etgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror kutilmagan holat emas edi, chunki uning klubdan ketishi o‘tgan yilning kuzida e’lon qilingan edi. Chiki Begiristayn Manchester Siti klubida deyarli 13 yil faoliyat yuritdi.
U 2012 yil oktyabridan buyon sport direktori lavozimida ishlagan. Uning rahbarligi davrida Manchester Siti jamoasi 21 ta sovrinni qo‘lga kiritdi.
Jumladan, yetti marta Angliya Premer-ligasi chempionligini va Chempionlar ligasi kubogini yutdi. Joriy yilning 14 sentabr kuni Manchester Siti va Manchester Yunayted klublari o‘rtasida derbi bahsi bo‘lib o‘tadi.
Ushbu uchrashuvda Chiki Begiristayn faxriy mehmon sifatida ishtirok etadi va uning sharafiga maxsus tadbirlar tashkil qilinadi. Bundan tashqari, Manchester Siti jamoasi ushbu kuzda Begiristayn faoliyatiga bag‘ishlangan film ham taqdim etishni rejalashtirmoqda.

Спортивный директор Манчестер Сити Бегиристайн покинул свою должность
Официальный сайт Манчестер Сити сообщил о том, что спортивный директор Чики Бегиристайн покинул свою должность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение не стало неожиданностью, так как его уход из клуба был объявлен еще осенью прошлого года. Чики Бегиристайн проработал в клубе Манчестер Сити почти 13 лет.
С октября 2012 года он занимал должность спортивного директора. За время его руководства команда Манчестер Сити завоевала 21 трофей.
В том числе семь раз чемпионство в Английской Премьер-лиге и Кубок Лиги чемпионов. 14 сентября текущего года пройдет дерби между Манчестер Сити и Манчестер Юнайтед.
На этом матче Чики Бегиристайн примет участие в качестве почетного гостя, и в его честь будут организованы специальные мероприятия. Кроме того, команда Манчестер Сити планирует представить фильм, посвященный деятельности Бегиристайна, этой осенью.
На должность спортивного директора Манчестер Сити назначен Угу Виана. Руководство клуба желает новому спортивному директору успехов.