Transfer bozori faol davom etmoqda va ayni paytda sloveniya futbolchisi Benjamin Sheshko uchun kurash kuchaygan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz Premyer-ligasining ikki klubi — Manchester Yunayted va Nyukasl — ushbu yosh hujumchini o‘z tarkibiga qo‘shishni istamoqda. Jurnalist Ben Jeykobsning ijtimoiy tarmoqlardagi xabariga ko‘ra, Benjamin Sheshkoni eng asosiy nomzod sifatida Manchester Yunayted ko‘rib chiqmoqda.
Ma’lum qilinishicha, ushbu klub rahbariyati haftaning o‘zida futbolchining vakillari bilan samarali muzokaralar o‘tkazgan. Sheshko Manchester Yunayted safida to‘p surishni istaydi.
U klub kelasi mavsum Yevropa musobaqalarida ishtirok etmasligiga qaramay, Old Traffordga o‘tishga tayyor. Nyukasl ham futbolchini o‘z jamoasiga taklif qilish uchun muzokaralarni davom ettirmoqda, biroq ular Sheshkoning Manchester Yunaytedga o‘tib ketishi ehtimolidan xavotirda.
Biroq, transfer bitimini amalga oshirishda bir qancha qiyinchiliklar bor. Benjamin Sheshkoning joriy klubi RB Leyptsig futbolchi uchun 75 million yevro va qo‘shimcha bonuslar talab qilmoqda.

Шешко близок к выбору Манчестер Юнайтед
Трансферный рынок активно продолжается, и в настоящее время борьба за словенского футболиста Бенжамена Шешко усиливается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Два клуба английской Премьер-лиги — Манчестер Юнайтед и Ньюкасл — хотят подписать этого молодого нападающего. По информации журналиста Бена Джейкобса в социальных сетях, Манчестер Юнайтед рассматривает Бенжамена Шешко в качестве основного кандидата.
Сообщается, что руководство клуба на этой неделе провело успешные переговоры с представителями футболиста. Шешко хочет играть за Манчестер Юнайтед.
Он готов перейти на Олд Траффорд, несмотря на то что клуб не будет участвовать в европейских турнирах в следующем сезоне. Ньюкасл также продолжает переговоры, чтобы предложить футболиста в свою команду, однако они обеспокоены возможностью перехода Шешко в Манчестер Юнайтед.
Тем не менее, при осуществлении трансфера есть несколько трудностей. Текущий клуб Бенжамена Шешко, РБ Лейпциг, требует 75 миллионов евро и дополнительные бонусы за игрока.
По этой причине достичь конкретного соглашения на переговорах пока сложно. О будущем футболиста ожидается, что станет известно в ближайшие недели.