Uchinchi tur doirasida o‘tkazilayotgan “Pari NN” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi Premyer-liga uchrashuvi ikkinchi taymda qizg‘in davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 59-daqiqasida mehmonlar hisobdagi ustunlikni ikki barobarga oshirdi. Chap qanotdan uzatilgan to‘pni Dmitriy Barinov bir harakatda jarima maydoniga yo‘lladi.
Aleksiy Batrakov to‘pni mohirlik bilan qabul qilib, oyoqning ichki tomonidan uzoq burchakka aniq zarba berdi. Natijada hisob 0:2 ko‘rinishiga keldi.
Darhol mezbonlar javob hujumini uyushtirdi. Evgeniy Morozov orqaga, darvozaboniga noqulay pas berdi.
Darvozabon to‘pni aniq uzata olmasdan, uni Vyacheslav Grulyovga yo‘llab yubordi. Grulyov esa bo‘sh darvozani aniq nishonga olib, hisobni 1:2 ko‘rinishiga yetkazdi.
Oradan ko‘p vaqt o‘tmay, Sergey Pinyayev chap qanotda to‘pni qabul qilib, raqib himoyachisini aldab o‘tdi va uzoq burchakka aniq zarba yo‘lladi. Shu tariqa hisob yana o‘zgardi va 1:3 bo‘ldi.
Hozirgi vaqtda “Lokomotiv” jamoasi to‘qqiz ochkoga ega bo‘lsa, raqibda ochko yo‘q. Uchrashuvning har bir daqiqasi tafsilotlarini matnli onlayn translyatsiya orqali kuzatib borish mumkin.
O‘zbekiston bokschilari “Strandja” turnirida yarim finalda
Bolgariyaning Sofiya shahrida o‘tayotgan an’anaviy “Strandja” xalqaro boks turnirida O‘zbekiston terma jamoasi bokschilari muvaffaqiyatli ishtirok etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Turnirning
Abduqodir Husanov “Manchester Siti”ning eng yaxshi futbolchisi!
Abduqodir Husanov “Manchester Siti”ning yanvar oyidagi eng yaxshi futbolchisi deb topildi va bu xabar yana bir bor o‘zbek muxlislarini quvontirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Klubning rasmiy
Ramazonda Fransiyada futbolchilar o‘yinda tamaddi qildi
Fransiya futboli Afrika mamlakatlaridan kelgan musulmon futbolchilar ishtirokida davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Hozir Ramazon oyi bo‘lib, musulmonlar uchun bu oy kunduz kuni
Anchelotti Braziliya tarkibini jahon chempionati uchun tayyorlamoqda
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti 2026 yilgi jahon chempionati uchun tarkib shakllantirishni davom ettirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
PSJ va "Chelsi" Chempionlar ligasida to‘qnash keladi
"Pari Sen-Jermen" bosh murabbiyi Luis Enrike Chempionlar ligasi 1/8 finali uchun o'tkazilgan qur'a natijalariga o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
Angliyalik futbolchi Ueyn Runi 2013 yilda restoranda tasodifan afsonaviy Diego Maradona bilan uchrashib qolganini eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu voqea «Manchester Yunayted» klubi

Александр Усик на первом месте в рейтинге ESPN
Матч между “Парой НН” и “Локомотивом” в рамках третьего тура продолжается с жаркими моментами во втором тайме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 59-й минуте гости удвоили свое преимущество в счете. Дмитрий Баринов отправил мяч в штрафную с левого фланга одним движением.
Алексей Батраков ловко принял мяч и точно ударил внутренней стороной ноги в дальний угол. В результате счет стал 0:2.
Сразу же хозяева организовали ответную атаку. Евгений Морозов сделал неудобный пас назад своему вратарю.
Вратарь не смог точно передать мяч и отправил его Вячеславу Грульеву. Грульев же, прицелившись в пустые ворота, довел счет до 1:2.
Не прошло и много времени, как Сергей Пиняев, приняв мяч на левом фланге, обманул защитника соперника и точно ударил в дальний угол. Таким образом, счет снова изменился и стал 1:3.
В настоящее время команда “Локомотив” имеет девять очков, в то время как у соперника очков нет. Каждую минуту матча можно отслеживать через текстовую онлайн-трансляцию.
Представитель защитника футбольного клуба «Антальяспор» Георгия Джикии Малик Арутюнов прокомментировал отсутствие игрока в последних матчах. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает издание
Noyer: «Аталанта» в хорошей форме — опасный соперник
После жеребьевки 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА клуб «Бавария» из Мюнхена получил в соперники итальянскую «Аталанту». Об этом сообщает Zamin.uz. Перед этим противостоянием опытный вратарь «Баварии»
Спорт Сегодня, 09:10
Футболисту по прозвищу Жерар Мальдини подарок от Мальдини
Защитник команды "Барселона" Жерар Мартин получил специальный подарок от известной футбольной легенды Паоло Мальдини по случаю своего дня рождения. Об этом сообщает Zamin.uz. Итальянский
Кудряшов хочет возвращения Джикии в основной состав
Бывший игрок сборной России Фёдор Кудряшов высказался о состоянии защитника Георгия Джикии, который выступает в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам
Maldini подарил Джерару Мартину форму "Милана" с автографом
Защитник футбольного клуба "Барселона" Жерар Мартин получил ценный подарок от знаменитого футболиста Паоло Мальдини по случаю своего дня рождения. Об этом сообщает Zamin.uz. Легенда
Спорт Сегодня, 08:18
На традиционном международном боксерском турнире “Странджа”, проходящем в Софии, Болгария, сборная Узбекистана успешно выступает. Об этом сообщает Zamin.uz. Во второй день турнира узбекские