Samar hokimi “Krylya Sovetov” g‘alabasini yuqori baholadi
Samar viloyati hokimi Vyacheslav Fedoriщev “Krylya Sovetov” jamoasining “Rostov” ustidan yirik hisobdagi g‘alabasiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Rossiya Premer-ligasi uchinchi turida Samar jamoasi raqib ustidan 4:1 hisobida zafar quchdi. Hokimning ta’kidlashicha, “Krylya Sovetov” yangi mavsumda yangi murabbiy boshchiligida o‘ynay boshladi va bu bilan haqiqiy chiroyli rossiya futboli borligini ko‘rsatdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa cheklangan byudjetga qaramay, chempionat yetakchilaridan biriga aylanish imkoniyatiga ega. Hozirda uch turdan so‘ng Samar jamoasi yetti ochko jamg‘argan va Rossiya Premer-ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
To‘rtinchi turda Magomed Adiyev boshchiligidagi “Krylya Sovetov” 9-avgust kuni o‘z maydonida Kaliningradning “Baltika” jamoasini qabul qiladi. Bu uchrashuv jamoa uchun navbatdagi muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.
Hokim jamoaga muvaffaqiyat tilab, muxlislarni ham qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi.
Fransiya chempionati doirasidagi 23-tur o‘yinida «Strasbur» jamoasi o‘z maydonida «Lion»ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu uchrashuv davomida «Stad de la Meno»
Rossiya terma jamoasi xalqaro maydondagi cheklovlarga qaramay, o‘yin o‘tkazish uchun doim Serbiyaga murojaat qilishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda "Lokomotiv" klubining
Sport Bugun, 00:10
"Al-Hilol" futbol klubi yangi yulduz futbolchisi Karim Benzema mashg‘ulot vaqtida son qismidan jarohat oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi.
Argentinaning "River Pleyt" futbol klubi bosh murabbiyi Marselo Galyardo jamoani tark etishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda klub o‘zining rasmiy saytida bayonot

Глава Самары высоко оценил победу "Крыльев Советов"
Глава Самарской области Вячеслав Федорищев прокомментировал крупную победу команды «Крылья Советов» над «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в третьем туре Российской Премьер-лиги самарская команда одержала победу со счетом 4:1. По словам губернатора, «Крылья Советов» начали играть под руководством нового тренера в новом сезоне и тем самым показали, что в России есть настоящий красивый футбол.
По его словам, команда, несмотря на ограниченный бюджет, имеет возможность стать одной из лидеров чемпионата. В настоящее время после трех туров самарская команда набрала семь очков и занимает второе место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги.
В четвертом туре команда «Крылья Советов» под руководством Магомеда Адиева 9 августа на своем поле примет команду «Балтика» из Калининграда. Эта встреча ожидается как очередное важное испытание для команды.
Губернатор пожелал команде успехов и призвал болельщиков поддерживать ее.
Мадридский клуб «Реал» столкнулся с серьёзной проблемой перед ответным матчем Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz. Основной нападающий команды Килиан Мбаппе был вынужден досрочно завершить
Футбольный клуб «Локомотив» из Ташкента объявил официальный состав на новый сезон Суперлиги Узбекистана. Об этом сообщает Zamin.uz. Одним из самых заметных моментов в заявке клуба стало отсутствие
“Интер” проиграл, “Ньюкасл” и “Байер” продолжают
Завершились очередные ответные матчи плей-офф стадии Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz. Матчи, как и ожидалось, были интересными и насыщенными захватывающими событиями. Особенно большой
Спорт Сегодня, 06:24
Агуэро: Артета приближает "Арсенал" к чемпионству
Бывший нападающий клуба "Манчестер Сити" Серхио Агуэро поделился своим мнением о деятельности главного тренера лондонского "Арсенала" Микеля Артеты. Об этом сообщает Zamin.uz. Об