Mostovoy: Rakov yaxshi bo‘lsa, baribir maydonga tushadi
Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning “Selta” klubi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Samaradagi “Krylya Sovetov” hujumchisi Vadim Rakovning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RPLning uchinchi turida “Krylya Sovetov” jamoasi “Rostov”ga qarshi maydonga tushdi. Ushbu uchrashuvda Rakov ikkita gol urdi va uning jamoasi 4:1 hisobida zafar quchdi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Rakov so‘nggi paytlarda ko‘plab gollar urmoqda. Mostovoy uni o‘tgan mavsumda yorqin o‘yin namoyish qilgan Batrakovga o‘xshatdi.
U shuningdek, futbolchining fuqaroligi yoki pasporti muhim emasligini, agar futbolchi eng yaxshi bo‘lsa, baribir maydonga tushishini ta’kidladi. Yangi mavsumda Rossiya chempionatining uchta uchrashuvida Vadim Rakov to‘rt marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
20 yoshli hujumchi hozirda “Krylya Sovetov” safida ijara asosida o‘ynamoqda. Uning asosiy shartnomasi Moskvaning “Lokomotiv” klubi bilan tuzilgan.

Mostovoy: Если Раков будет хорош, он все равно выйдет на поле
Бывший футболист сборной России и испанского клуба «Сельта» Александр Мостовой оценил игру нападающего «Крыльев Советов» из Самары Вадима Ракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В третьем туре РПЛ команда «Крылья Советов» вышла на поле против «Ростова». В этом матче Раков забил два гола, и его команда одержала победу со счетом 4:1.
По словам эксперта, Раков в последнее время забивает много голов. Мостовой сравнил его с Батраковым, который демонстрировал яркую игру в прошлом сезоне.
Он также подчеркнул, что гражданство или паспорт футболиста не имеют значения, если игрок лучший, он все равно выйдет на поле. В новом сезоне в трех матчах чемпионата России Вадим Раков четыре раза поразил ворота соперников.
20-летний нападающий в настоящее время играет за «Крылья Советов» на правах аренды. Его основной контракт заключен с московским клубом «Локомотив».