Dmitriyev: Spartakka qarshi faqat g‘alaba uchun o‘ynadik
Akron va Spartak jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan Igor Dmitriyev Match TV muxbiriga o‘yindan olgan taassurotlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda boshqa jamoa tarkibida o‘ynab, bir nechta sovrinlarga sazovor bo‘lgan Dmitriyev bugungi uchrashuvda o‘sha damlarni esladi, degan savolga javob berdi. U avvalgi o‘yindagi mag‘lubiyatdan so‘ng, bugungi bahsga faqat g‘alaba uchun chiqqanini, lekin afsuski, bu safar ham zafar quchish imkoni bo‘lmaganini aytdi.
Futbolchidan zaxiradan maydonga tushib, darhol uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi bo‘lishi kutilmagani haqida so‘ralganda, u bunga umuman o‘ylamaganini, faqat jamoaga yordam berishni maqsad qilganini ta’kidladi. O‘yinda nimalar yetishmagani, ayniqsa, ikkinchi bo‘limda Spartak jamoasi ustunlik qilgani haqida so‘z yuritildi.
Dmitriyev ikkinchi bo‘limda jamoa yanada faol harakat qilganini, g‘alabaga erishish uchun bor kuchini sarflaganini aytdi. 90-daqiqada gol urilganini, biroq kichik xatolik tufayli g‘alaba qo‘ldan boy berilganini ta’kidladi.
Gol urilgan vaziyatda darhol to‘p chiziqdan o‘tganini ko‘rgani va hakamning qaroriga shubha qilmaganini ham aytib o‘tdi. Shu tarzda, futbolchi o‘yindagi faol ishtiroki va soddaligi bilan muxlislar e’tiborini tortdi.

Дмитриев: Мы играли только для победы против Спартака
Игорь Дмитриев, признанный лучшим игроком матча между командами Akron и Спартак, рассказал корреспонденту Match TV о своих впечатлениях от игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос, вспоминал ли он о тех моментах, когда в прошлом сезоне играл в другой команде и завоевал несколько трофеев, Дмитриев ответил, что после поражения в предыдущем матче он вышел на сегодняшнюю встречу только для победы, но, к сожалению, и в этот раз не удалось добиться успеха.
Когда футболиста спросили, ожидал ли он, что выйдя на замену, сразу станет лучшим игроком матча, он подчеркнул, что вообще об этом не думал, а только ставил целью помочь команде. Обсуждалось, чего не хватало в игре, особенно во втором тайме, когда команда Спартак доминировала.
Дмитриев отметил, что во втором тайме команда действовала более активно и он отдал все силы для достижения победы. Он подчеркнул, что гол был забит на 90-й минуте, но из-за небольшой ошибки победа была упущена.
Он также сказал, что сразу увидел, как мяч пересек линию ворот, и не сомневался в решении судьи. Таким образом, футболист привлек внимание болельщиков своим активным участием в игре и простотой.