Krugovoy CSKAdagi faoliyatidan va o‘yin amaliyotidan mamnun
CSKA himoyachisi Danil Krugovoy o‘zining ushbu jamoaga o‘tganidan mamnun ekanini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Rossiyalik futbolchi o‘tgan yil yozda Zenitdan CSKAga o‘tgan edi. Krugovoy o‘zining so‘zlariga ko‘ra, u hozirgi kunda ko‘proq o‘yin amaliyotiga ega bo‘layotganidan xursand.
Futbolchining aytishicha, yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini uni hujumga yaqinroq joyda o‘ynatmoqda va bu holat unga qulaylik yaratmoqda. Joriy mavsumda 27 yoshli Danil Krugovoy barcha musobaqalarda jami beshta o‘yinda maydonga tushdi va ikki bor gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
U, ayniqsa, jamoada o‘z o‘rnini topayotgani va murabbiy ishonchini oqlashga harakat qilayotganini ta’kidladi. Rossiya chempionati uchinchi turida CSKA safarda Zenit bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Ushbu natija ham har ikki jamoa uchun muhim bo‘ldi. Krugovoyning yangi jamoaga moslashayotgani va o‘z o‘yinini namoyon qilayotganini mutaxassislar ham e’tirof etmoqda.

Круговой доволен деятельностью и игровой практикой в CSKA
Защитник ЦСКА Данил Круговой заявил, что доволен переходом в эту команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что российский футболист перешел из Зенита в ЦСКА прошлым летом. По словам Кругового, он сейчас рад, что получает больше игровой практики.
Футболист отметил, что новый главный тренер Фабио Челестини ставит его играть ближе к атаке, и это создает ему удобство. В текущем сезоне 27-летний Данил Круговой вышел на поле в пяти матчах во всех соревнованиях и дважды смог забить гол.
Он особенно подчеркнул, что находит свое место в команде и старается оправдать доверие тренера. В третьем туре чемпионата России ЦСКА сыграл вничью с Зенитом 1:1 на выезде.
Этот результат оказался важным для обеих команд. Специалисты также отмечают, что Круговой адаптируется к новой команде и демонстрирует свою игру.